1 Dakika İle Beyaz Dile Bu Uygulama İle Veda Edin!

17 Ekim 2020

Bedenimizin yaşam kaynağı sadece dışkı, idrar ve ter ile değil, dil de bunlardan biridir. Vücuttaki zehri dilinizde düzenli olarak çıkarabilirsiniz. Böylece vücudunuzu temizler ve detoksifikasyon uygulayabilirsiniz. Dil temizliği dilde olan tat duygusunu artırır ve nefesinizi ferahlatacak ve de dişte çürük, diş eti hastalığı oluşumuna engel olacaktır.

1 dakika içinde uyguladığınız bu tarif ev de yapılabilecek basit ve etkili bir uygulamadır. Eğer istediğiniz şey dil temizliği ise tam yerindesiniz demektir. O zaman dil temizliği için bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tatmak, yutmak ve konuşmak için dilimize ihtiyacımız vardır. Daha sağlıklı bir dil için dil renginin pembe ve küçük nodüller olan papilla ile örtülü olmalıdır.

Dil Neden Beyaz Oluyor?

  • Dilde oluşan iltihap arasında bazı ölü hücreler , bakteriler ve yiyecek parçaları birikir buda dilinizde beyaz bir tabaka oluşmasına neden olur. Büyük bir sorun olmayan ve yaygın bir durumdur. Yalnız bu durum ağzınızın kokmasına ve acı bir tat bırakmasına sebep olur.
  • Dil de oluşan beyaz renk dilin üstünü örten papillerin iltihaplanması ile meydana gelir. Sigara, ateş, ağız kuruluğu ve çok fazla alkol kullanımı nedeniyle ortaya çıkmaktadır.
  • Yaptığınız diyette önemli, çünkü yüksek asitli ve şeker oranı yüksek yiyecekler dilinizin üstünden beyaz kaplama oluşmasına neden olabiliyor. Ağız temizliğine de gerekli özeni göstermemek de bu sorunlara neden olabilir.
  • Dil üzerinde oluşan beyazlığın bir diğer nedeni ise oral kandidiyazdır. Bir tür maya enfeksiyonu olduğu için, antibiyotik alımından sonra dil üzerinde beyaz bir görünüm oluşup oluşmadığından şüphelenebilirsiniz.
  • Eğer diliniz de bir yanma var ise ağız içinde ağrı yada tahriş olabilir.

Beyaz dil temizlemek için doğal tarif:

Tuz:

Beyaz dili temizlemek için tuz en kolay ve uygun bir uygulama yöntemidir. Dil de oluşan bütün kötü kalıntıları yok edebilir ve tuz içerisinde olan antiseptik özelliği ağız kokusuna neden olan bakterileri yok edebilir.

Malzeme:

  • Diş fırçası
  • Tuz

Yapmanız gerek şey dilinizde oluşan beyazlık üzerine biraz tuz sürün ve fırça ile yaklaşık 1 dakika kadar yavaşça ovalayalım. Sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bu uygulamayı gün içinde 2 kere yapalım ve 1 hafta sonunda mükemmel sonuçlar alacaksınız. Diğer bir yöntem ise tuzlu gargara yapmak. bir su barağı su içine 1 çay kaşık tuz koyun ve gün içinde bir kaç kere gargara yapın. Bu sayede beyaz dilden kurtulmuş olacaksınız.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...