25 Yıl Odadan Çıkmadan Yaşayan Kadının Son Durumu

21 Aralık 2020

Seneler önce yaşayan kadın Blanche Monnier'in hayatında duyduklarınıza inanamayacağınız korkutucu hikayesi. Soylu bir ailenin kızı olan, 19 Yüzyılda yaşayan Blanche Monnier 1 Mart 1849 yılında dünyaya gelmiştir.

Büyüyen ve gittikçe güzelleşen bir genç kız olan Blanche Monnier'in güzelliğini bilmeyen yoktu. Genç kız gönlünü bir avukata vermişti. Ama ailesi avukatı alt sınıftan gördüğü için bu durumu kabul etmedi.

Bu avukat genç kızdan yaş olarak büyük ve mesleğinde başarılı değildi. Ailesi başarısız ve parasız bir avukat ile evlenemeyeceğini söylüyordu. Sıradan bir olay gibi görünen bu olay hiçte düşündüğünüz gibi bitmiyor. Hikayenin devamını okudukça sizlerde inanamayacaksınız duyduklarınıza.

Genç kız Blanche Monnier kimseyi dinlemek istemiyordu. Annesi Louise, kızına söz geçiremeyeceğini düşündüğü için onu bir odaya kapatmıştı.

Kızlarını odaya hapseden anne, onun kaybolduğunu söylüyordu herkese. Genç kızın annesi ve erkek kardeşi Marcel ile kimse anlamasın diye yalandan yas tutarak hayatlarına devam etmeye çalışıyorlardı.

İsimsiz gelen mektup

Yıl 1901 de Paris Başsavcılığına gönderilen mektup savcı ve polisi hareketlendirmişti. Gelen mektupta ise şunlar yazmaktaydı;

Sayın başsavcım, sizleri çok önemli ve ciddi bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Madam Monnier'in evlerinde kilitli bir şekilde yaşayan kadından bahsetmek istiyorum, yirmi beş yıldır pislik içinde yaşayan, açlıktan ölmekte olan ve çöp içinde yaşamaktadır.

Bu yazılanları okuyan savcı ve polis bu ailenin aristokrat bir aileden olan ve çevredeki cemiyet tarafından sevildiği ve sayıldığını bilmekteydi.

Bu ihbar sonunda hemen kolları sıvayan polis genç kadın Blanche'yi evin üst katında olan gizli bir oda da buldu.

En tuhaf olan durum ise kızlarını fakir olan bir avukata vermek istemeyen aile, kızlarını odanın hiç güneş almayan çöp ve dışkıların olduğu bir oda da 25 yıl hapis tutmuşlardı.

Yeteri kadar beslenemeyen genç kadın, bir iskelete dönmüştü. Hemen hastaneye götürüldü. Hemşireler Blanche'yi temizleyip onun gün ışığının olduğu yere götürdüklerinde, çok mutlu olduğunu ve nazik bir insan olduğunu söylediler.

Yaşanan bu olaylardan sonra anne Louise tutuklanıp cezaevine götürüldü. Anne Louise cezaevine girdikten hemen sonra kalp krizi geçirip öldü.

Kardeşi Marcel Moonier ise çıkarıldığı mahkemede zihinsel olarak kötü olduğu için beraat etti.

Genç kızı maddi durumu iyi olmadığı için avukat ile evlendirmeyen aile, kızlarını evin güneş almayan odasında 25 yıl tek başına bırakmışlardı. Kabul edilir gibi bir olay değildi. Olaylardan sonra Monnier'e yapılan teşhisler sonunda şizofreni, anoreksiya nevraza, coprophillia ve teşhircilik gibi hastalıklar belirtildi.

Aradan geçen 25 yıl sonunda hayata daha fazla bağlanamayan kadın Blache Monnier yıl 1913 senesinde senatoryum da vefat etti. Ayrıca sevdiği adam avukat ise yıl 1885'te hayatını kaybetmişti.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...