Ağız Çalkaladığınız Su İle Koltuk Altına Sürdüğünüzde...

26 Eylül 2020

Hayatımızı kolaylaştıran bir çok uygulamalar var. Koltuk altınızı kokmasını önlemekten, ayakta ki mantardan kurtulmanıza yarayacak çok fazla uygulama var. Şimdi size anlatacağımız bilgiler sizi çok şaşırtacaktır!

Ayağındaki Mantardan Kurtulmanın Yolu

Yapmanız gereken şey ağız için çalkaladığınız suyu leğen içine koyduğunuz suyun içine dökün ve ayaklarınızı suyun içinde bekletin. 20 dakika kadar leğen içinde bekletin ayağınızı.

Çöpünüzün Kokusuna Artık Son

Çöp kokusu hepimizin bildiği şey. Fakat çöpü boşaltığınız halde koku geliyorsa bunun için çok basit bir uygulama ile kurtulabilirsiniz. Ağız çalkaladığınız suyu bir kağıt havlunun üstüne dökün ve çöpün bir kenarına koyun, artık kokudan erser kalmadığını göreceksiniz.

Yüzünüzü Temizleyen Uygulama

Ağız çalkalama suyunun bir çok şeyde faydası vardır. Yüzünüzü temizlemenizde de faydalı olacaktır. Ağız çalkalama suyunun bir özelliği Antiseptik içerir. Yüz temizliğinde bu ağız çalkalama suyunu kullanın mükemmel sonuçlar elde edeceksiniz. Yalnız düzenli kullanıldığında bu sonuca varabilirsiniz.

Kepeğe Artık Veda Edin

Yapmanız gereken tek şey ağız çalkalama suyunu saçınıza masaj yaparak uygulayın ve bir havlu ile güzelce sarın. 2-3 dakika kadar bekletin, ardından başınızı su ile yıkayın. İlerleyen günlerde kepeğin yok olduğunu göreceksiniz.

Böcek Isırığında Acıyı Hafifletir

Bu eminim sizi çok şaşırtacak ama gerçek bu. Böcek ısırığından sonra oluşan acıyı ağız çalkalama suyunun hafiflettiği kesin. Yapılması gereken tek şey böceğin ısırdığı yere ağız çalkalama suyunun bir pamuk yardımı ile sürmeniz olacaktır. Acının azaldığını göreceksiniz.

Ekranı Temizler

Ağız çalkalama suyunu telefon ekranını da temizleyebilirsiniz.

Pireleri Temizler

Çoğunlukla evde köpeği olanlar bu uygulama işine yarayacaktır. Pire temizlemek için alınan şampuanlar oldukça yüksek fiyatlı oluyor. Ağız çalkalama suyunu köpeğinizi yıkarken kullanın. Pirelerden kurtulduğunu göreceksiniz.

Vücudunuzda Oluşan Morluklardan Kurtulabilirsiniz

Evet morluklar kalıcı değil. Fakat daha hızlı geçmesine yardımcı olacaktır. Yapacağınız şey çok basit , ağız çalkalama suyunu bir miktar pamuğa dökün ve mor olan yere tutun bekletin. Kan akışınız hızlanacak ve böylece vücudunuzda oluşan morluklar daha hızlı iyileşecektir.

Bitlerden Kurtulabilirsiniz

Eminim çocuklukta hepinize bit bulaşmıştır. Genellikle çocuklarda okul döneminde oluşan bitlerden artık kurtulmanız çok basit. Pahalı ürünleri almanıza gerek kalmayacak. Yapmanız gereken ilk şey ağız çalkalama suyunu ve sirkeyi karıştıralım ve boş bir sprey şişesine koyalım. Bu karışımı saçlarınıza sıkın ve güzelce masaj yapın ve saçınıza masajdan sonra bir bone ile kapatın ve bekleyin. Sonra boneyi çıkartın ve saçınızı tarayın. Bitler gidene kadar saçınızı taramaya devam edin.

Diş Fırçasını Temizler

Dişimizi fırçaladığınız fırçanın temizliği çok önemlidir. Temizlenmeyen fırçaların içinde bakteriler oluşur ve dişlerinize yayılır. Diş fırçanızı ağız temizleme suyunun içine koyun ve bekletin , göreceksiniz fırçanız ilk aldığınız gün gibi olacak.

Deodorant İşlemi Görüyor

Bazen deodorant sürmeyi unutabiliyoruz ve bazen acil işimiz olduğu için dışarı çıkmamız gerebilir. Böyle durumlarda ağız çalkalama suyunu bir pamuğa dökün ve koltuk altınıza sürün. Kokunun tamamen gittiğini göreceksiniz.

Vücudunuzda Su Toplayan Yere Sürün

Vücudumuzda bazı nedenlerde dolayı su toplayabiliyor. Böyle durumlarda ağız çalkalama suyunun su toplayan bölgeye pamuk ile sürün ve yaranın enfeksiyon kapmasını daha hız önleyecektir. Bu uygulamayı gün 3 kere sürmeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...