Aklınızın ucundan dahi geçmezdi! Salatalık ile ayna sildiğinizde..

18 Kasım 2020

Ev temizliğinde çok para harcamanıza gerek yok. Bunun yerine mutfağınızda doğal ürünler ile yapabilirsiniz. Kahvaltı soframızda eksik olmayan salatalığı 5 farklı uygulamalar ile kullanabilirsiniz.

Düşük kalori ve lezzetli tadı ile çoğu kişinin severek yediği salatalığın kullanım şekilleri herkesi şaşırtıyor. Bu sağlıklı besini temizlik için kullanım şekilleri.

Aynada oluşan buharı gidermede oldukça etkili

View of a car side mirror from inside the car with condensation and rain on the glass window

Banyo yaptıktan sonra aynada oluşan buharı bez ile temizleriz fakat bunun o kadar etkili olduğunu söyleyemeyiz. Aynada oluşan tüm buharın gitmesi zaman alıyor. Artık buhar oluşumunu salatalık ile daha kolay yapabilirsiniz. Yapacağınız tek şey salatalığın içini bez şeklinde kullanarak silebilirsiniz.

Kapı gıcırtısını yok ediyor

Kapı gıcırtısını önlemek için yağlamak gerekiyor. Ama bu yağ kapıda leke oluşumuna neden olacaktır. Yağ ile uğraşmanıza gerek bırakmayacak yöntem ise salatalık. Kapı gıcırdayan kısma salatalık ile ovarak yok edebilirsiniz.

Bahçede oluşan haşereler

Karıncalar, yaban arıları ve güveler salatalık kokusunu hiç sevmezler. Sizin de bahçenizde bu gibi haşereler var ise bahçe çevresine salatalık dilimleri koyabilirsiniz.

Lavabolarını parlatıyor

Lavaboda çelik musluklar için mükemmel bir temizlik aracıdır salatalık. Muslularınızda oluşan su lekeleri ve benzer lekeler için salatalık ile ovarak temizleyebilirsiniz.

Yalnızca lavaboda değil ayakkabılarınız içinde mükemmel bir parlatma şeklidir. Deri olan ayakkabılarınızı cila yapmak yerine salatalık ile silerek daha parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra eminim çok şaşıracaksınız.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...