Alkali Su Nedir? Ne İşe Yarar?

6 Şubat 2022

Alkali Su Nedir? Ne İşe Yarar?

Alkali su nedir ne işe yarar bazik denilen bir yapıya sahiptir. Vücudumuzda toksinler vardır ve bunların arındırılması için alkali su faydalı olmaktadır. Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Toksinlerden arındırıcı etkisi olan bu suyun fazla kullanımı zararlı olabilmektedir. Kalp hastalığı, yüksek tansiyonu ve böbrek yetmezliği gibi hastalıklara sahip olan insanların kullanımı da önerilmemektedir. 

Alkali Su Nedir?

 Vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını sağlayan bu suyun birçok farklı faydası bulunmaktadır. Yaşlanmayı geciktirdiği, vücudun ph dengesini sağladığı, sindirim sistemini düzenlediği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği, böbreklerin çalışma kapasitesini artırdığı ve oldukça güçlü bir antioksidan olduğu bilinmektedir. Her duyun bir ph değeri bulunmaktadır ve satın alınan suyun içeriğine bakıldığında bu değer görülecektir. Ph değeri esasında suyun içerdiği hidrojen miktarını göstermektedir. Ph değerinin yüksekliği suyun sağlayacağı faydayı artırmaktadır. Ph değerinin yüksekliği suyun baziklik miktarını göstermektedir. Alkali su nedir ne işe yarar alkali su ph değeri yüksek ve bazik bir sudur. Alınacak suların içeriğine bakıldığında ph değeri yedi üzerinde ise bu suyun alkali olduğunu göstermektedir. Alkali olmasının ölçütü, ph değerinin yedi üzeri olmasıdır. Alkali bir su içildiğinde vücut zararlı maddelerden arındırılacaktır. Ph değeri yedi altı olan sulara da alkali suyun tersi olarak asidik su denilmektedir. Ayrıca bir suyun alkalik hale getirilmesi de mümkündür. Suyun içerisine konulan bir limon ve bir süre bekletilmesi yeterli olacaktır.

Alkali Su Ne İşe Yarar?

 Vücuttaki zarar veren bakteriler toksin olarak adlandırılmaktadır. Alkali su, başta bu toksinlerin vücuttan temizlenmesini sağlayacaktır. Sindirim sistemini doğrudan etkilemektedir. Alkali su daha düzenli bir sindirim sistemi için faydalıdır. Cilt sağlığı için de oldukça önemlidir. Cildin parlak, genç görünmesini sağlamakla birlikte yaşlanmayı geciktirmektedir çünkü alkali su hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlamaktadır. Ödem oluşumu birçok insanın gündelik hayat kalitesini düşüren bir durumdur ve alkali su, ödemi engellemektedir. Ph dengesini sağlayan bu su, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Alkali su nedir ne işe yarar alkali su, toksinlerin temizlenmesini sağlayarak zayıflamaya yardımcı olacaktır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...