Amazondan Mağaza Açarak Nasıl Satış Yaparım?

26 Temmuz 2021

 

Amazon dünyanın en büyük online alışveriş sitesidir. Online alışverişin öncüsü sayılan Amazon’un milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Amazondan alışveriş yapanların yanı sıra Amazondan satış yapanlarında sayısı yüksektir. Özellikle son 5 yılda Türkiye’de birçok insan Amazonda kendi mağazasını açarak büyük karlar elde etmektedir. Amazonda mağaza açarak belirli kriterleri yerine getiren herkes satış yapabilmektedir. Amazonda satış yapmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Satılacak ürün sayısına göre bu seçeneklerden biri belirlenerek mağaza açılabilir ve satışa başlanabilir. Bu platformda mağaza açmak ve satış yapmak zor değildir. Sadece bazı detaylara özen göstererek satış yapılması gerekli olmaktadır. Amazon’un dünyanın her yerinden binlerce kullanıcısı olduğu için yapılacak satışlar oldukça yüksek olacaktır. Aynı zamanda bu online siteden mağaza açmak son derece güvenilir olmaktadır.

 

 

Amazonda Mağaza Nasıl Açılır?

Amazonda mağaza açarak satış yapmak için büyük ölçekli bir satıcı olmaya gerek yoktur. Az ürünle de küçük ölçekli satıcılar mağaza açabilmektedirler. Aynı zamanda mağaza açmak oldukça kolay bir şeydir. Amazon'da profesyonel bir şekilde mağaza açmak için satıcı hesabı oluşturulması gerekmektedir. Bunun için Amazon.com’a girerek bir hesap oluşturulmalıdır. Hesap oluştururken Amazon son derece güvenilir bir yer olduğu için satıcıdan birçok evrak istemektedir. İstenilen evraklar ise şu şekilde olmaktadır;

  • İmza sirküsü,
  • Hesap cüzdanı,
  • Faaliyet belgesi,
  • Marka tescil belgesi,
  • Vergi levhası

Bu evraklar Amazonda mağaza açarken istenilen evraklardır. Bunların tamamlanması ile birlikte Amazonda bir mağaza açılabilmektedir.

 

 

Amazon da Satış Nasıl Yapılır?

Amazonda mağaza açtıktan sonra satış yapılabilmektedir. Fakat satış yapmak için yapılması gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Amazon mağazasında satmak için bir ürün belirlenir ve bu ürün Amazon sitesinde listelenir. Daha sonra ürüne bir fiyat belirlenerek ürünlerin Amazon depolarına gönderimi yapılır. Gönderilen ürünlerin herhangi bir sayı kısıtlaması bulunmamaktadır.20 ya da 200 ürün gönderimi Amazon için fark etmemektedir. Daha sonraki süreçte ise Amazon depolarına gönderilen ürünler zarar görüp görmediği ile ilgili incelenir.

 

 

Amazon ürünlerde herhangi bir problem olmadığını gördüğü takdirde hazırladığınız ilanı aktive ederek Amazon sitesinde ürünleriniz listelenir. Ürünler alındıkça Amazon sizin adınıza ürünleri alıcılarına gönderir. Kargolama işlemleri bittikten sonra ise satılan ürünlerin parası hesabınıza aktarılır. Amazonda satış yapmak her detay düşünüldüğünde son derece kolay olmaktadır. Önemli olan hiçbir adım atlanmadan dikkatli bir şekilde yapılmasıdır. Amazon da satış yapmak oldukça karlı bir iştir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...