Anne Köpek 3 senedir Ağzında Taş Tutuyor Sebebini Öğrendiğinizde Çok Üzüleceksiniz

13 Kasım 2020

Kocaeli üniversitesi Umuttepe Mahallesinde çok ilginç bir olay yaşandı... Doğa ve Hayvan Severler Kulübü üyelerinin fark etmiş olduğu bu ilginç olay herkesi üzdü.

Kampüste çevresinde yaşayan köpek ağzının kenarlarının yara oluşu oradaki öğrencilerin dikkatini çekti ve bununla ilgili yetkililer ile görüştüler. Adı şimşek olan köpeğin, ağzının bazı yerlerinde yaralar ve ezilmeler olduğu fark edildi. Nedeni ise yürek burktu..

Şimşek köpek ağzında sürekli taş ile geziyor ve gördüğü bütün taşları yuvasına taşıyordu. Yuvasına baktıklarında bir çok farklı taşların olduğu ve yemek yemeden önce tüm taşları hepsini suyun içine yada mama kabına bırakıyor. 3 yıl önce ani bir şekilde kaybettiği yavrularının acısı nedeniyle prolaktin hormonu yükselmesi sonucu, taşları yavrularının yerine koyduğu anlaşılmıştı.

Yani anne köpek bu taşları benimsemiş ve mama kaplarına bırakarak onları kaybettiği yavrularının yerine beslediğini düşünüyor ve onlara çok iyi bakıyordu. Taşları taşıdığı için oluşan yaraların acısına rağmen taşları atmayan ve eğer taşları kaybolduğunda ağlayarak tepkisini veriyor. Orada bulunan tüm öğrenciler anne köpeğin yemek yerken dahi taşları ağzından çıkarmayan köpeğin bir an önce iyileşmesi için bir çok yöntem denemişler ama hiç biri fayda etmemiş.

Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Severler Kulübü Üyesi olan Hidayet Gündüz kampüsünde bulunan tüm köpeklerin bakımını sağlayan bakım yerleri ve hasta ve bakıma ihtiyacı olan köpeklerin tümüyle ilgilendiklerini söylüyor.

Şimşek köpek bize burada ilk kez denk geldi ve ağzında yarayı gördüğümüzde ilk önce neden olduğunu anlayamadık. Daha sonra kendisini takip edince ağzında taşı yuvasına taşıdığını fark ettik o zaman anlamıştık. Anne köpek bu taşları ağzından asla çıkarmıyor ve onu aldığımızda ise dakikalarca ağlıyordu.

Yavrularını kaybeden anne köpek taşları koruyor, besliyordu. Bu taşlara annelik yapmaktaydı.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...