Aspiratörü Kola İle Temizleyin Tertemiz Olsun

5 Eylül 2020

Aspiratör temizlemek oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Filtrede ki yağ, kir ,toz birikintilerini temizlemekten eminim sıkılmışsınızdır. Bu temizlik işlemi kiminize kolay gelse de iş başına geçince o kadar kolay olmadığını anlayacaktır. Evet şimdi size anlatacağımız çok basit yöntem ile bu bu kirden kurtulabilirsiniz. Nasıl mı?

Kola; evet yanlış duymadınız . Severek tükettiğimiz kola aynı zamanda mükemmel bir temizlik ürünü. Aspiratör temizliği kola ile oldukça kolay bir hale gelecek.

Kola

Genelde kola sadece içecek olsa da aslında bir çok şeyde kullanılabilir. Kola ile bir çok yerde kullanabilirsiniz ve temizleyebilirsiniz. Örnek tuvalet temizliği yada su ısıtıcıyı temizlemek için kullanabilirsiniz. Çok sevilen kola tam bir temizlik malzemesi olarak karşımızda. Saçınıza yapışan sakız artık kola ile çıkartmanız mümkün! Evet doğru duydunuz. Bir kase içini kola ile doldurun sakız yapışan saçı kola dolu kasenin içine koyun. Bir müddet bekleyelim ardından sakızın çıktığını göreceksiniz.

Saçı kola ile yıkamak

Saçınızı kola ile yıkayın ve ne kadar faydalı olduğunu görebilirsiniz. Faydalarını görmek için denemeniz yeterli. Saçlarınızın daha güzel ve hacimli olmasını istiyorsanız bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. Kola saçınızın daha dalgalı ve hacimli olmasını sağlar. Kolada bulunan asit saçınızın daha tel tel olmasını sağlayacaktır. Bu uygulama ile saçlarınız daha çok parlar. Evet sizde şaşırdınız değil mi?

Şimdi aspiratörü kola ile temizleyelim.

Temizlik ustası kola

Kola aklınıza gelebilecek bir çok şeyi temizleyebilir. İçinde kafein olduğu için lavabo temizliği, saçınızda kalan sakız ve de mücevher takılarınızın parlaması dahası da yağ lekelerini de temizler. Aspiratör temizliğini de bu şekilde yapabilirsiniz.

Nasıl mı yapılır?

Öncelikle filtreyi aspiratörden çıkaralım derin bir tepsiye yerleştirelim. Filtre üstüne kolayı her yerine gelecek şekilde dökelim ve tamamen kola içinde kaldığından emin olun. Filtreyi 25 dakika kolanın içinde bekletelim. Daha sonra sert bir sünger yada fırça ile ovalayalım.

Bu şekilde filtreniz de ki kirlerden kurtulmuş olacaksınız. Sonrasın da ılık su ile yıkayın, tamamen temizlendiğini göreceksiniz.

Kolayı temizlik için her türlü kullanabilirsiniz

Kola kullanarak tencere , tava temizliği

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...