Aspirin Nerelerde Kullanılıyor ? Sağladığı Yararlar?

8 Temmuz 2020

Merhaba çok sevgili okuyucularımız. Sizler için aspirinin daha önce hiç duymadığınız faydalarını anlatacağız. Umarım sizler için faydalı bir yazı olur.

Genellikle Aspirin denince hepimizin aklına gelen ilk şey tedavi etme ve ağrı azaltmadır.Evet dediğinizi duyar gibiyiz....Aspirin ağrı ve ateş düşürmenin yanı sıra içindeki maddelerden dolayı çok farklı yerlerde çok farklı amaçlar için kullanılabilir.

Evet sıra geldi aspirinin o süper ve farklı kullanım alanlarını öğrenmeye...

  • Sizinde saçlarınızdaki kepeklerle başınız dertteyse ,tam size uygun bir tarif vereceğiz.Bunun çözümü ise mucize ilaç aspirin.Bu tarifi uyguladıktan sonra eminiz ki pahalı kozmetik ürünlerine artık para harcamayı bırakacaksınız.Gelelim tarifimize , havanda 2 adet aspirini ezip toz haline getiriniz.Daha sonra bu toz halindeki aspirini sürekli kullandığınız şampuanın içine ekleyin.Bu sayede sizde kepek probleminden kurtulmuş olacaksınız.
  • Sizlerde yıllardır nasır problemi yaşıyorsanız , size birazdan hem etikili hemde kolay masrafsız bir tarif vereceğiz.Aslında kullanılan bir çok tedavi nasır da pek de başarılı sonuçlar vermemekte..7 adet aspirini havanda ezin ve un haline getirin.Daha sonra bu karışıma 1 çay kaşığı kadar limon suyu ve 1 çay kaşığı kadar suyu ilave edin macun kıvamına gelmesini sağlayın.Sonra ayağınızdaki nasır olan yere sürün.Sürdüğünüz yeri kuru olan temiz bir beze ,ardından onun üstüne bir naylonla kapatın.Bu karışımı ayağınızda 15 dakika bekletin.Ama ayak yere temas etmesin.Sonra güzelce yıkayın.
  • Evinizde bulunan çiçeklerin ömrünün uzunluğu için en basit yöntem suyuna toz haline getirdiğimiz aspirini koymaktan geçiyor. Deneyin ve farkı görün.
  • Herkes yazın terlemekten şikayet eder. Sürekli kullandığımız kıyafetlerimizde belli zaman sonra ter lekesi oluşur.Ve bazen bu lekeler inatçı bir hal alır ve kolay kolay çıkmaz.Bunun çözümü de yine aspirinde saklı. 2 adet aspirini sıcak suda eritin. Sonra erittiğiniz aspirini ter lekesi bulunan yere dökün ve çitileyin.Yarım saat kadar bekletip daha sonra kıyafetinizi yıkayın.
  • Bir çok insan cilt sorunlarından dert yanar. Bunların başında da sivilce gelir.Sizlerde bir çok pahalı kozmetik ürününe para harcamışsınızdır.Sivilce problemlerinden kurtulmak için sizde bu mucizevi maskeyi uygulayın. 2 Adet aspirini havanda döverek toz haline getirin.Sonra toz halindeki aspirine yeterli miktarda ılık su ilave edin .Macun kıvamında bir karışım olsun.Sonra varsa sorunlu yere yada sivilcenin üzerine sürelim.3 dakika bekletip güzelce sabunlu suyla yıkayalım

Sizlerde bu tavsiyeleri uyguladıktan sonra aspirinin sadece ağrı kesici özelliği olmadığını anlayacaksınız.Yukarıda bahsettiğimiz her alanda kullanınız.Gerçekten bu basit ve doğal yöntemle ,sorunlarınızı çözümleyin.

Yazımızı okuyup , bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür eder, güzel sağlıklı dileriz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...