Bacak Şişmesi Niçin Oluyor? Sebebi Ne? Tedavisi

1 Aralık 2020

Bacakta olan şişlik, genelde hastalık sebebi ile oluşmuyor, vücudun su toplaması ile ortaya çıkan ödem problemidir. Çoğunlukla kadınlarda olur. Bacakta oluşan şişlik genel sebebi tüketilen yiyeceklerle alakalı olduğu gibi, bu şişlikten kurtulmakta, yapmış olduğumuz spor, yeme ve düzenimizi değiştirerek olur.

Bacakta Şişme Sebebi Nedir?

Hamilelikte bacakta şişme

En fazla olma durumu hamilelikte yaşanır. Özellikle vücudun ödem şekline benzeyen ve en çok ayakta belli olan bir şişliktir. Endişelenecek bir şey yok. Hamilelikte bacakta şişme olması normal bir durumdur. Hamilelik sonunda bu şişlikler yaklaşık 1 ay sonra tamamen gidecektir.

Ödem nedeni ile oluşan bacak şişmesi

Bacakta oluşan şişliğin diğer bir nedeni ödem. Vücudun her yerinde görünebilen ödem doğal bir durumdur. Bunun oluşmasının nedeni ise vücudun su biriktirmesi ile alakalıdır. Vücutta bir kısımda meydana gelen su birikintisi bacakta da gelişir. Bacakta meydana gelen şişlikten kurtulabilmenin en faydalı yolu hareket ile yok edebilirsiniz.

Hastalık ile oluşan bacak şişmesi

Bacakta oluşan şişliğin bir diğer nedeni hastalık. Yaşadığımız bazı rahatsızlıklar, bacağınızda şişme meydana getirebilir. Romatizma ile oluşan bacak şişmesi, aynı zamanda kalp, damar rahatsızlıklarında da bacakta şişme meydana gelir.

Bacakta oluşan şişlik nasıl geçer? Tedavisi nasıl olur?

Bacakta oluşan şişlik nasıl geçer? bu soruya en iyi cevap ise, bu tedaviyi devam ettirmek için ilk olarak bacakta oluşan şişliğin nedenini bulup ve ona göre tedavi uygulanması gerekir.

bacakta şişme nedeni ödemden kaynaklı ise, o zaman ödem atmak için bir tedavi uygulanmalı. Ödemi atmak için bazı özel kürler yapılmaktadır. En bilinen limonlu su tam bir doğal ödem attırma yöntemidir.

Eğer bacakta oluşan şişliğin nedeni hastalık ise, o zaman ilk önce hastalığınızın tedavisi için bir hekime gidip çözüm bulmanız gerekiyor.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...