Bakın Her Gün Sarımsağı Yutmanın Vücuda Sağladığı Yararları Nelermiş Görelim !!!

8 Temmuz 2020

Sevgili okurlarımız sarımsağın etkilerini ve vücudumuza sağladığı faydaları saymakla bitiremeyiz .Aslında sarımsağın yararlarını insanlık binlerce yıl önce farketti ve tedavi amaçlı kullanmaya başladı. Tabi ki sofraların da baş tacı aynı zamanda . Yemeğe kattığı lezzet şüphesiz tartışılamaz .Sarımsak kalbe ,cilde ,saçlara ve hatta gribe bile etkisi çok fazla olan bir besindir. Şimdi size her gün düzenli yutarak saymakla bitiremeyeceğimiz faydalarını anlatmaya çalışacağız.

Düzenli Olarak Her Gün Aç Olarak Sarımsak Yutarsak Bakın Neler Oluyor ?

Sarımsağın bildiğimiz en iyi özelliği hastalıklara ve vücuttaki enfeksiyona karşı güçlü bir antibiyotik ve antioksidan özelliği taşıyor olmasıdır.Sarımsağın faydasını görebilmek karnımızın aç olması gerekir. Çünkü mide tok iken alınırsa midede bulunan diğer maddelerle etkilenerek besin değerini kaybeder.

Sarımsağın en iyi bilinen özelliği tansiyonu düşürmesidir. Hem doğal hemde etkilidir.Sarımsak içerdiği b vitamini nedeniyle kan dolaşımını hızlandırır. Kanda pıhtı oluşum riskini azaltır.İşte bu yüzden mideniz boş iken sarımsak yutmanız bu sorunları yaşamanızı engelleyecek.

Her gün aç iken yutulan sarımsak güçlü bir antibiyotik özelliği taşıdığı için bağışıklığınızın çok güçlü olmasını sağlayacaktır.Bunun sonucunda daha az hastalanacak enfeksiyonlara karşı güçlü bir savunma sistemine sahip olacaksınız.Ayrıca vücutta oluşan yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Her gün boş mideye yutmak karaciğeriniz için çok faydalı olacaktır.Aslında sarımsak vücudumuza detoks etkisi sağlar.Sarımsak vücudumuzda biriken toksin maddelerini , vücuda yerleşen parazitleri, vücudumuzun atamadığı civa gibi kalıntıları atmamıza yardımcı bir besin maddesidir.Sarımsak içerdiği A , B, C vitaminleri yönünden fazlaca zengindir.Karaciğer yağlanması için de mucizevi bir besin seçeneğidir.

Her gün boş mideye düzenli olarak sarımsak yemenin bir diğer özelliği ise cildimize fayda sağlamasıdır.Sarımsak cilt için gerekli olan antioksidanları bünyesinde barındırdığı için cildi koruyup , yenilenmesini sağlamaktadır.Aynı zamanda sivilceye karşı da oldukça etikilidir. Bunun için sabah uyanır uyanmaz aç olacak şekilde bir diş sarımsak yemek ve 1 bardak su içmek gerekiyor.

Sarımsak kalp ve damar sağlığını korumak için faydalı maddeler içerir. Aynı zamanda içerdiği maddeler kolesterol seviyenizi dengede tutmanıza çok faydalı olacaktır. Düzenli olarak aç karna her gün sarımsak yutmak kolesterolünüzü düşürmenize yardımcı olacaktır.

Sizlerde demir eksikliği ve kansızlık yaşıyorsanız düzenli sarımsak tüketme alışkanlığı kazanmalısınız. Sarımsak bir çok mineral ve vitamin bakımından zengin olduğu için kan düzeyiniz açısından oldukça önemli bir besin maddesidir.

Sarımsak tüketimini çok uzun vadede yapmayınız lütfen. Kararında uygulamanız sizler için en faydalı olanıdır. Düzenli olarak sarımsak tüketmenin bir diğer sağladığı yarar ise sindirime yardımcı olmasıdır.Besinleri daha iyi sindirmenizi sağlar.Ayrıca pankreas için de çok faydalıdır.

Sarımsağın bir diğer faydası da beyin sağlığına katkısı olmasıdır.Düzenli tüketim sonucu beyin fonksiyonlarına faydalı olacaktır.

Düzenli sarımsak tüketmek ağız sağlımıza da fayda sağlamaktadır. Özellikle zararlı mikroplarla savaşıp diş eti sağlığımıza faydalıdır.

NOT:

Sarımsağı tüketirken çiğ halde ve ezerek yutunuz.

Kalp hastalığınız varsa kullanmayınız. Kan sulandırıcı ilaç alıyorsanız lütfen kullanmayınız. Tiroid problemi yaşıyorsanız lütfen tüketmeyiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...