Banyoda Asla Bulunmaması Gereken 5 Şey Ne!

1 Aralık 2020

Günün her anında banyoda vakit geçiriyoruz. En çokta sabah işe gitmek için hazırlanırız. Bir çok kişisel eşyalarımızı banyoda bulunduruyoruz. Ama bu kişisel eşyalarımızı banyoda bulundurmamız çok sakıncalı olduğu ortada çıktı! Belli ki banyoda bulundurmamız gereken bazı eşyalar var. Bunlardan bazıları; ilaç, tıraş makinesi ve makyaj malzemesi gibi olsa da aslında daha fazla..

Banyoda olmaması gereken 5 şey

1- Havlu

Eminim bunu duyduğunuza çok şaşırdınız. Merak etmeyin aynı şeyi bizde düşündük. Hepimiz havluları banyoda bulunduruyoruz; Hep böyle oldu çünkü. Banyondan sonra ilk aldığımız havlu olur. Ama havluların banyo dışında bulundurmamız daha sağlıklı olduğu ortaya çıktı.

Banyonda oluşan nemli havanın bakteri oluşmasına neden olur. Bu nedenle havlularda mantar oluşmasında büyük rol oynar. Eğer banyonuzda havlularınızı barındırmak istiyorsanız, bunu göze almanız gerekiyor.

2- Bornozlar

Havluda olduğu gibi bornozlarda banyoda bulundurmak daha kolay gelir. Banyoda oluşan nem ile bakteri oluşur, buda bornozların bu nemi almasıyla mantar oluşmasına sebep olabiliyor. Ayrıca bornozlarda oluşan nemlilik küf olmaya da sebep olabiliyor.

3- Dergi ve Kitaplar

Tabi ki kitaplığınızı banyoda bulundurduğunuz düşünmüyoruz, ama bazen banyoda tuvalet kullanıldığında, dergi ve kitap okumayı tercih edilebiliyor. Nemli olan banyoda, kitap ve dergilerin buruşmasına ve kırışmasına neden olur.

4- Takılar

Bir çok kişi takılarını, kolye, küpe gibi takılarını banyoda bulundururlar. Çünkü elinin altında olması daha kolay ulaşmasına yardımcı oluyor. Fakat bu o kadar da doğru bir şey değil. Çünkü nemli olan banyoda, takılarınız daha kısa sürede bozulmasına neden olacaktır. En çokta gümüş takılar neme karşı oldukça hassas takılardır.

5- Parfümler

Bir çoğumuz banyoda parfüm bulunduruyoruz. Malesef banyoda oluşan nemlilik parfüm içerinde olan moleküllerin etkilenmesine ve parfümde farklı ekşi bir koku kokmaya başlar. Kimse bu şekilde koksun istemez!

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...