Baş Ağrısına Bakarak Hangi Hastalıkta Olduğu Öğren

10 Aralık 2020

Hepimizin genelde yaşadığı bir durumdur baş ağrısı. Böyle durumlar da genelde bir muz yeriz ve üstüne su içiyoruz. Eğer bu uygulamada işe yaramadıysa baş ağrınız sizi daha zor duruma getirecektir.

Şimdi bu baş ağrılarının nasıl çeşitleri oluyor? Baş ağrılarına sebep olan ne? Bu sorulara cevap vermek için sizlere bu makaleyi paylaşıyoruz.

Dört şekilde baş ağrısı oluyor. Şunu da söylemek isterim ki bazı durumlarda en basit yol ilaç almaktan geçiyor. Bu sebeple şimdi sizlere farklı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Sinüs ağrı

Eğer sinüzit rahatsızlığınız var ise bu ağrıyı iyi biliyorsunuzdur. Sinüslerden oluşan bu ağrı çok rahatsız edici ve ciddi ağrılar oluyor. Yanak, göz ve alın bölgelerinde oluşur bu ağrılar ve ateşiniz dahi çıkabilir.

Bu ağrıdan kurtulmanın yolu; C vitaminli sebze, meyve ve bol miktarda sıvı tüketerek kurtulabilirsiniz. Sıcak çorba içmenizde size rahatlatacaktır. Bunun yanı sıra yeşil çayda sinüzit ağrısını hafifletmeye yarayacaktır.

Gerginlik ağrısı

Bu ağrı daha çok olan bir ağrıdır. Eğer yoğun stres içindeyseniz buda sizin şakaklarınız da zonklamaya ve buda ilk olarak başınızın üst tarafında hisseder ve şakaklarınıza kadar iner. Bu ağrı bazen sizi çok zorlar ve kişilerde kusma, mide bulantısına da sebep olabilir.

Bu ağrıdan kurtulmanın en kolay yolu, nane yağıyla başınıza masaj yapın. Ayrıca sıcak zencefil çayı da size iyi gelecektir.

Küme Ağrısı

Sad woman hug her knee,nobody

Bu ağrı daha çok kadınlar da oluyor. Başın çeşitli bölgelerine kümelenen bir ağrı oluşur. Bu yüzden küme denilir. Hiç ummadığınız anda oluşur ve çok şiddetli yaşarsınız bu ağrıyı.

Bu ağrıdan da kurtulmanın yolu ise acı biber kremini burun deliklerin etrafına sürmektir. Bu şekilde sinir uçlarını uyuşmasına neden olucak ve rahatlayacaksınız.

Migren ağrısı

daha çok 25-55 yaş arasında ki kişilerde olan ve oldukça rahatsız edici bir ağrıdır. Baş dönmesi, ışığa karşı hassas olmak ve mide bulanması gibi sorunlar çıkar. Bu ağrı ilk önce başın üstünden başlar ve aşağı doğru iner yayılır.

Bu ağrıdan kurtulmak için de omega-3 yağ asidi ve B12 vitamini kullanmanız yararlı olduğu biliniyor.

Ayrıca düzenli olarak egzersiz yapan kişiler bu ağrının azaldığını belirtiyor. Böylece ilaç kullanmadan da vücudunuzda meydana gelen bu tarz ağrılardan kendi yöntemleriniz ile de kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...