Bentonit Kili Nedir, Ne İşe Yarar?

2 Mart 2022

Bentonit Kili Nedir, Ne İşe Yarar?

 Bentonit kili nedir ne işe yarar vücutta istenmeyen toksin ve bakterilerin temizlenmesine karşı olan etkisi ile bilinmektedir. Bentonit kili, volkanik bir kildir ve tamamen doğaldır. Kimyasal maddeler içeren yapay ürünlerin yanı sıra doğal ve sağlıklı bir üründür. Bilenen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ciltte detoks etkisi oluşturmaktadır. Bu etki ile pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır. Bentonit kili içeriğinde elektromanyetik negatif yük bulunmaktadır. Bu yük, vücuttaki toksin ve bakteriler ile savaşmaktadır. Antibakteriyel bir özelliği bulunmaktadır. Sıvıları hapseden bir yapısı vardır ve bu özelliği ile etkili bir nemlendiricidir. Toksinleri arındırmasının yanı sıra toksin oluşumunu da engellemektedir. Bentonit kili ile evde doğal bir maske yapılabildiği gibi dışarıdan da temin edilebilir. 

Kullanım Alanları

Bentonit kili nedir ne işe yarar Bentonit kili, doğal bir saç bakım malzemesidir. Bentonit kili maskesi ile saçlar derinlemesine temizlenmektedir. Saçlara doğal bir canlılık kazandırmaktadır. Saçlarda dış faktörler dolayısıyla meydana gelen yıpranmalar bu doğal maske ile onarılabilmektedir. Yüz ve vücut için yapılan Bentonit kili maskeler de vardır. Bu maskeler ile vücuttaki kızarıklar ve tahrişler giderilmektedir. Dişlerin doğal bir şekilde beyazlatılması için de kullanılmaktadır. Bentonit kili, bir diş macunu gibi kullanılabilmektedir. Bentonit kili, detoks etkisine sahip olduğu için zayıflamak isteyenler için de doğal bir üründür. Detoks sularının içeriğinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Arındırıcı ve temizleyici etkileri musluk sularının temizlenmesi alanında da kullanılmaktadır. Bentonit kilinin kullanım alanları oldukça çeşitlilik göstermektedir. 

Faydaları

Bentonit kili nedir ne işe yarar Bentonit kilinin ph değeri dokuzun üzerindedir. Bu özelliği ile vücudun asitlik seviyesini dengelemektedir. Vücuttaki oksijen miktarını ve kan akışını hızlandırmaktadır. Bu hücre onarımını sağlamakta ve vücudu canlandırmaktadır. Cildi güzelleştiren doğal bir üründür. Fazla kiloların verilmesini sağlayan bir detoks için kullanılabildiği gibi bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Bentonit kili, toksinleri tutmakta ve dışarı atılmasını sağlamaktadır. Bentonit kili, sıvı olarak tüketilebilmektedir. Bu özelliği ile kolon temizliği için etkili olmaktadır. Ayrıca vücutta bulunan zararlı patojenlerin bağırsaklardan kana karışmasını engellemekle birlikte dışarı atılmasını da sağlamaktadır. 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...