Bıldırcın Yumurtasının Yararları.. D Vitamini Deposu..

10 Kasım 2020

Faydaları oldukça fazla olan bıldırcın yumurtası içerisinde A, D ve K vitaminleri bulunmaktadır. Yüksek protein değeri bulunmaktadır bıldırcın yumurtasında. Kas ağrılarını azaltır ve kemik gelişiminde oldukça yararlıdır. Eski dönemlerde ağrıyan bölgeyi bıldırcın yumurtasını kabuğu ile beraber masaj yapılır ve böylece kemik ağrıları azaltırdı. Pişmiş veya çiğ olarak yenilen bıldırcın yumurtasında protein ve vitamin değeri oldukça yüksektir.

Bıldırcın yumurtası faydaları neler?

Faydaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Büyüme ve gelişme döneminde olan çocuklarda kemik ve kas gelişimine yardımcı olur. Motor hareketleri için gerekli olan eklem ve kasların daha sağlam gelişmesini ve büyümesini sağlar. Ayrıca parmak hareketlerini yapmayı destekleyen küçük eklemlerin gelişimini etkiler. Çocuklarda meydana gelen kemik erimesi ve kemik kırılmasını ve onarımını sağlamaktadır.
  • Eklem ve kemik iltihaplanmayı engeller.
  • Doğanın en fazla olan D vitamini sağlamaktadır. En çokta kansız ve D vitamini eksik olanların kullanılması tavsiye edilir.
  • Göz için gerekli olan A vitamini içerir. Gün içinde tüketilen bir bıldırcın yumurtası, günlük A vitamini %90 oranında sağlar.
  • Bağışıklığı güçlendirir.
  • İçinde bulunan kalsiyum sayesinde kemik gelişimini sağlamaktadır.
  • Vücutta bulunan iltihap ve ödemi engelliyor.
  • Günlük hayatınızda vücutta biriken yoğun metalleri uzak tutar ve böylece negatif ve dikkat dağınıklığı gibi sorunları ortadan kaldırır.

Bıldırcın yumurtası tüketmek

Bıldırcın yumurtasının en çok kullanılması gereken hastalıklar, en çok saç dökülmesi ve deri rahatsızlıkları. Demir eksikliği ve kansızlık sorunlarında bıldırcın yumurtasını, özellikle çiğ olarak yenmesi önerilir. Aç karnına içilen bıldırcın yumurtası, kansızlık sorununu çözer. Egzama problemi olanların, vücudun egzama olan bölgeye sarısını sürüp beklemeleri önerilir. Kuruyan yumurtası sarısını yıkayın ve egzama derisini yok edecektir. Banyodan sonran saçlara bıldırcın yumurtasını sürmek, saçlarınızı parlamasını ve yeniden saç oluşumunu sağlayacaktır.

Bıldırcın yumurtası kürleri nasıl yapılıyor?

Yapılacak olan kürler için gerekli olan malzemeler, süt ve yoğurt. Protein değeri yüksek olan bu kürler, sürülerek veya içilerek kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ve yoğurtlu bıldırcın yumurtası kürü, eğer saçlara sürdüğünüzde saçlarınızın daha parlak olmasını sağlayacaktır. Kahvaltıda haşlanmış bıldırcın yumurtası yenilmesi oldukça faydalı olacaktır. Özellikle salatalık ve bıldırcın yumurtası sarısını robottan çekip yüze uygulanması, akne ve sivilceleri azaltır. Böylece cildin pürüzsüz olmasını sağlayan bu kür, kalça ve basen bölgelerini uygulandığında selülitleri azaltmaktadır. Bıldırcın yumurtası ve kahve telvesi ile karıştırılıp bacaklara uygulandığında tüy diplerinin belirginliğini önler ve batıkları azaltır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...