Bir Kere Sürdüm Sivrisinekler Yaklaşmadı Bu Kadarını Hiç Beklemiyordum!

17 Ağustos 2020

Sivrisineklerin ısırmadı insan yoktur. Yapılan bir çok araştırmada sivrisineklerin ısırdıkları kişilerin kokusunu unutmuyorlar ve hatırlıyorlar. Bu nedenle sivrisinekler bazı kişileri bu nedenle daha çok ısırdıkları biliniyor. Şimdi size sivrisineklerden kurtulmanın bir kaç doğal yöntemlerini sizlerle paylaşalım.

1.Sabunlu Su

Bahçeleri olan kişiler ; bahçede otururken sivrisineklerden kurtulmak için denemedikleri şey kalmamıştır herhalde. Yada evlerin çevresinde çok fazla ağaç olan sivrisineklerle baş edemeyen kişiler. Oldukça basit bir yöntem sizlerle paylaşalım. Bir kaba sabunlu su koyup yakınınızda bekletin . Belli bir süre sonra sivrisineklerin bu suya doğru geldiklerini ve içine düştüklerini göreceksiniz.

2. Sarımsak Tam Bir Tuzak

Bazı araştırmacılar sarımsak yemenin sivrisinekleri uzak tutuğunu söylüyor. Tabi bu sarımsak sevenler için olabilecek bir çözüm. Sarımsak sevmeyenler için diğer bir çözüm ise sarımsakları kaynatın ve suyunun sivrisineklerin olduğu bölgeye püskürtün. Sivrisineklerin kalmadığını göreceksiniz.

3. Elma Sirkesi Oldukça Etkili Çözüm

Elma sirkesinin ne kadar faydalı olduğunu saymakla bitmez. Eminim hepinizin evinde mutlaka vardır. Bazen hiç beklenmedik anda sivrisinekler etrafımızda görebiliriz. Hiç beklenmedik anda gelen sivrisineklerden kurtulmak için elma sirkesi işe yarayacaktır. hemen bir sulandırılmış elma sirkesi hazırlayalım , eğer varsa sprey şişesine koyarak sivrisineklerin olduğu yere püskürtebilirsiniz. Daha etkili olsun derseniz içine Citronella yağı ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız spreyi uygulayın ve sonuçları görün.

4. Citronella Mumları Sivrisineklerin Korkulu Rüyası

Eğer bitkilere alerjiniz varsa, citronella mumları tam size göre çözüm olabilir. Araştırmacıların onayından geçen citronella mumları yaygın bir böcek kovucudur. Yan etkisi olmayan citronella mumları, ayrıca evinizde hoş bir koku bırakacaktır. Eğer kendiniz yapmak isterseniz, citronella yağı ile kendi mumlarınızı yapabilirsiniz.

5. Lavanta Yağından Sprey Yapabilirsiniz

Sivrisineklerin korkulu rüyası lavantadır. Lavanta yağını vücudunuzda sprey olarak kullanabilirsiniz. Böylece vücudunuza gelen böcekler kokuyu hissettikleri an gidecektir. Bu vücudunuza yaptığınız uygulama sağlık içinde oldukça faydalıdır.

6. Sivrisineklerin Bazı Sevmediği Bitkiler

Faydalı bazı bitkilerin hem çevremizi güzelleştirirler, hemde böceklerden koruyabilirler.

İşte sivrisineklerin sevmedikleri bitkileri sıralayalım: fesleğen, nane, biberiye, kedi nanesi, sarımsak, lavanta, limon otu yada kadife çiçeği,dir.

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...