Böbrek Sağlığı İçin En Etkili ve Gerekli Bitki ve Besinler Hangileri? Böbrek Temizliği..

6 Ağustos 2020

Böbrek rahatsızlığı ve artık kronik hale gelen böbrek yetmezliği son yıllarda giderek artarak insanların hayatlarını kabusa çevirmeye yetiyor.Böbrek sağlığımızı korumak için çocukluk çağlarından itibaren korumaya ve tedbirleri almaya aslında mecburuz.Böbrek rahatsızlıkları genellikle kadınlarda artış eğiliminde.Böbreklerimize en çok hasar veren şeyler yediğimiz içtiğimiz gıdalardır.Böbrek sağlığımızı korumak ve rahatsızlığı önlemek için harika önerilerimiz var .

Maydanoz böbreklerimizi korumamızı ve varsa bir rahatsızlığımız bunu ortadan kaldırmaya yardımcı bir bitkidir.Maydanoz tam bir c vitamini zengini olan besindir.Sofralarınızdan eksik etmemeniz gereken bir bitki olan maydanoz böbrek işlevi için çok önemli.Maydanoz böbrekte taş varsa yada taş oluşumu yaşanmaya başlarsa onu ortadan kaldırır.Ayrıca detoks etkisi de vardır. Bir numaraları böbrek temizleyicisidir.Maydanozu pişirerek değil genelde pişmemiş olarak tüketmeniz faydanıza olacaktır.

Kabak çekirdeği severek tükettiğimiz bir yiyecek ama böbreğe faydaları inanılmaz.Kabak çekirdeği bol miktarda antioksidan içerdiği için böbrekte birikmiş olan toksinleri atmaya yardımcı olan süper besin.Ayrıca idrar söktürmeye yardımcıdır.Böbreğinizde taş oluşumunu önler.

Elma rahatlıkla her dönem bulunan bir meyve.Kırmızı elma yapısında çokça lif barındıran bir besindir.Bu lifler sayesinde böbreklerin doğal işlevi olan süzme ve filtreleme işini kolaylıkla yapmasını sağlar.İdrar problemlerine de katkısı çok fazladır. Günlük 1 elma yemeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Her mevsimde bulamadığımız ama ara dönemlerde rahatlıkla sofralarımıza misafir ettiğimiz tatlı misafir bal kabağı .Evet bal kabağı bir numaralı böbrek temizleyicisidir. Ama bal kabağını tüketirken çiğ olarak salatalarda kullanmanızı öneririz.

Isırgan otunu çay olarak tüketirseniz idrar problemlerinize ve böbreklerinizin temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Böbrekte zamanla biriken ve zararlı olan toksinlerin atılmasına yardımıcıdır.Günde 1 bardağı geçmemek kaydıyla tükettim yapabilirisiniz ısırgan otu çayını.

Evde kendinizin mayaladığı yoğurdun faydaları saymakla bitmez.Yoğurt içerisinde bolca kalsiyum , d vitamini ve bolca probiyotik bulundurur.İşte tamda bu yüzden böbrek dostu olarak bilinir yoğurt.Ev yoğurdunu bol bol tüketelim ve böbrek sağlığımızı koruyalım.

Çörek otu yağı timokinon adlı bir madde ağırlıklı bir besindir.Bu madde böbrek sağlığı ve böbreklerin düzgün çalışmasına katkısı yüksek olan bir maddedir.Sabah ve akşam 1 ay boyunca aç karınına 1 çay kaşığı çörek otu yağı içerek böbrek sağlığınıza fayda sağlayabilirsiniz.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...