Böcek ve sineklerden nasıl kurtuluruz?

8 Ağustos 2020

Yaz geldiği zaman herkesin şikayetçi olduğu durumların başında gelen şey sineklerdir.Sinekler yazın kabusudur.Özelikle yazlık mekanlarda bu daha fazla yaşanmaktadır.

Özellikle sivri sineklerin vızıltıları ve bizi ısırarak kızarıklık ve kaşıntı oluşturmaları sinir bozucu olmaktadır.Yaz ayı geldiğinde kapılarımız ve pencerelerimiz sürekli olarak açıktır.Buda sinek ve böceklerin eve girişlerini kolaylaştırmaktadır.

Sivri sinekler genellikle koyu renkte olan cisimlerin üzerine konarlar.Sivri sineklerin en sevdiği renk kırmızı ve siyah renktir.İşte bu yüzden beyaz ve sarı renkli kıyafetler giymeniz onların üzerinize gelmesini engelleyecektir.

Ayrıca sinekler sokaklarda bulunan pisliklerle sürekli temas halinde oldukları için hastalık taşıyıcısı olma özellikleri de vardır.

Çoğu zaman evde bulunan sinek ve böcekleri zararlı kimyasallarla alt etmeye çalışırız ama kullanılan o ilaçlar çoğu zaman zarar vermektedir insan bünyesine.Hatta kullandığımız o kimyasal silahı evde resmen kendimiz soluyoruz.

Yazın zaten sıcaktan uyumak zordur , üstüne böcek ve sivrisinekler eklenince sabahı zor ediyoruz.Ama sivrisinek ve böceklerden korunmanın yolu var.Üstelik bu yöntem çok doğal.

Limon yağını 50 damla kadar fıs fıs şeklinde olan şişenin içine alıyoruz üzerini de tamamen su dolduruyoruz.Bu limon yağı ve su karışımı çok güzel bir biyolojik silahtır sineklere karşı.Aslında biyolojik silahım çok doğal bir yandan eviniz mis gibi kokacak bir yandan da sineklerin evde yaşamasını ortadan kaldırıyor.

Sivrisinekleri evlerden uzaklaştırmak için bir yöntem daha var .

Bir miktar karanfili kesilmiş yada bütün haldeki limonlara batırılır.Bu haldeki limonu baş ucumuza koyalım. Bu adeta süslü olan obje görünümlü limon ve karanfil sivrisinekleri bizden uzak tutarak evimizde hoş bir koku oluşmasını sağlayacak.

  • Yarım su bardağı bitkisel yağ
  • Yarım su bardağı şampuan
  • Yarım su bardağı sirke

Bu malzemeleri güzelce karıştırın.Ama güzel karıştırdığınızdan emin olamanız gerekmektedir.Daha sonra bu karışımı bir kasenin içine koyun evde sinek olan herhangi bir odaya bırakın.Bu ilaç tamamen doğal içerikli olduğu için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Hatta bu karışımı cildinize sürerek sineklerin üzerinize gelmesine engel olabilirsiniz.

  • Evlerimizde taze fesleğen yetiştirmek sivri sineklerin eve girmesini önleyecektir.Özellikle fesleğeni yatak odasına koyunuz.Çünkü sivri sinekler bu bitkinin kokusundan hiç hoşlanmazlar.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...