Vücutta Toksin Birikmesi ...

5 Temmuz 2020

Toksin Birikmesi Belirtileri Neler

Sindirim Sistemi Bozukluğu

Yaşam tarzına bağlı olarak tükettiğimiz gıdalarda koruyucu maddelerin fazla olması, aroma içermesi ,renklendirici içermesi sonucunda bedenimiz toksin biriktirmeye başlar .Bu sebepten ötürü sindirim sistemi problemi yani kabızlık yaşamak kaçınılmaz olur. Bu durumu yaşamamak için paketlenerek ömrü uzatılan gıdaları hayatımızdan çıkarmalıyız.Probiyotik içeren besinler yemeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Spor yaparak ,gün içinde bol su tüketerek bu sorunları ortadan kaldırabiliriz.

Günlük Yaşamı Engelleyen Ter kokusu

Ter ; insan vücudunda bulunan zararlı toksinleri vücuttan dışarı atmaya yardımcıdır. Vücudumuzda ter yaygın olarak koltuk altında olur.Tabi bu durum insanlarla ikili ilişkiyi zorlar ve sosyal ortamlarda utanabiliriz. Vücuttaki ter sonucu rahatsız kokunun olması ,aslında toksinlerin bize yansıttığı rahatsızlıktır. Bunun için günlük temizliğe ve beslenme düzenimize özen göstermemiz gerekir.Ayrıca ter kokusunu doğal yollardan önlemek için bebek pudrası kullanabilirsiniz.

Çabuk Yorulma ve Kas Ağrıları

Gündelik yaşamınızda çok efor sarfetmediğiniz halde gereğinden çabuk yorulmaya ,halsizlik hissetmeye ,uyuşukluk durumu yaşamaya başladıysanız bu durum vücudunuzda toksin biriktirmeye başlamış olabilir.Yani vücudun kemikli ve kaslı bölgelerinde toksitlenme sonucu iltihap oluşmuş olabilir.

Ciltte Bölgesel Lekelenme Oluşumu

Bir çok insan cilt lekesi oluşumunu güneş kaynaklı bir durum olarak görür. Ama lekelenmenin sebebi genelde toksin biriktirmekten kaynaklanır.gün içinde faydalandığımız kişisel bakım malzemeleri üzgünüm ki kimyasal içerik taşıdıkları için derimizde toksin birikimesine sebebiyet verir.Bunu önelemek için herzaman doğal içerikli şampuan ve cilt bakım ürünü kullanmaya özen gösterip ,bol A ,C ,ve E Vitamini almaktan geçer.

Uyku Sorunu Yaşamak

Bazen umursamadığımız uykuya geç geçiş yapmak ,uyuyamakta zorlanmalar gibi durumlar vücutta oluşmaya başlayan toksinlere bağlı olabilir.Sabahları uyanırken yaşadığımız bitkinlik hali ,mutsuzluk , keyifsizlik ,yorgun argın uyanmak vücudumuzun toksinleri biriktirmeye başladığını gösterir.Sıklıkla yapılan hatalar içinde en çok yanlış olan durum ise yorgunluğumuzu bir nebze dahi atmak için çok fazla çay ve kahve tüketmek . Ama çay ve kahve toksin birikimine daha fazla yardımcı olan besinler arasında yer alır. Sakın çok fazla tüketim yaparak bu hataya düşmeyin.Bunun yerine Papatyalı ,Melisalı çay ve ıhlamur tüketerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Rahatsızlık Verecek Boyutta Yaşadığımız Ağız Kokusu

Bazen ağız kokumuz ileri boyutta olur ve buda bizi çok utandıran durumlar arasında yerini alır.Bunu önlemenin birinci yolu ağız içi hijyenini önemsemek ,gerekli durumlarda diş ipi kullanmak. Ama bazen tüm bunları eksiksiz yaptığımız halde ağız kokusu yaşarız. Bu gibi durumlar bazen mide yada karaciğer kaynaklı rahatsızlıkların sebebi olabilir. O yüzden bu gibi durumları yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz.

Tırnaklarınızda Çok Fazla Kırılma ve Renk Bozukluğu Varsa

Tırnaklarımızda bize pek çok rahatsızlığın işaretini verebilir.Yine vücudumuzda gereğinden fazla toksin biriktiyse bu durum tırnaklarımıza yansır.Eğer tırnaklarınızın renginde değişim ,tırnağın çok fazla kalınlaşması yada hemen kırılması ,mantar oluşumu gibi durumlar söz konusu olduğunda tırnaklarınızda toksin birikim var demektir.Bunun için doğal tedavi olarak hindistan cevizi ile tırnaklarınıza masaj yapınız.

Saçların Çok Dökülmesi ve Cansız Olması

Aslında saç dökülmesi saçımızın sağlığı için gerekli olan bir durumdur.Fakat dökülme gereğinden fazla ise sorun teşkil eder.Bu durum çoğu zaman saçlarda toksin birikimine neden olur. Saç sağlığımız için doğal yağlardan faydalanabiliriz. Doğal zeytinyağı ile saç köklerine masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırıp ,saç sağlımıza katkıda bulunabiliriz.

Vücudun Belli Bölgelerinde Şişlik

Vücudun belli bölgelerinde meydana gelen şişlikler yani ödem varsa vücutta toksin. birikimi olabilir.Çoğu insan bu durumu kilo ile karıştırabilir.Bu duruma neden olan sebepler ;

 • Fazla şeker Tüketimi
 • Alkol
 • Sigara
 • Katkı maddeli gıdalar
 • Çok fazla hareketiz yaşam

Vücudumuzdaki ödemi atmak için Spor yapmalıyız ,magnezyum içeren besinler yemeliyiz ,bol sıvı almalıyız ,uyku düzenimize dikkat etmeliyiz, Tuz tüketiminde aşırıya kaçmamalıyız.

Vücudumuzdaki Toksinlerden Kurtulamak İçin

 • Bol sıvı ve su tüketmeliyiz
 • Bol yürüyüş ve egzersiz yapmalıyız
 • Ara ara oruç tutmalıyız
 • Kan vermeli ,hacamat yaptırmalıyız
 • Hamam ve sauna ya girmeliyiz
 • Yeşil yapraklı sebze tüketmeliyiz
 • Meyve tüketimini arttırmalıyız

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...