Bu İnsan İle Asla Evlenmeyin!

25 Aralık 2020

Evlilik belli bir dönemden sonra çoğumuzun devamı için istenilen bir yol diyebiliriz. Sevginin çok önemli bir konu olduğunu bilsek de, evlilik ile yolumuzu birleştireceğimiz insanın bazı yönleri bizim diğer kalan hayatımızı karartabilir. Bunun için evleneceğimiz insanın bazı durumları aramasak da, ama bazı yönlerinin olmaması gerektiğini hepimiz düşünebiliriz. Şimdi bu makalemizde bizlerin geri kalan hayatını mahveden davranışlardan bahsedelim.

Burada kimse yanlış anlamasın, burada birilerini eleştirmek yada kimseni huzurunu bozmak değil. Tek istediğimiz bakış açımızı değiştirmek ve huzurlu bir hayat sürmenizi katkıda bulunmaktır.

Dar görüşlü

Aynı fikirde kalıp kendini yenilemeyen kişiler ile uzun süren bir evlilik oldukça zor olabilir. İnsanoğlu kendini her daim geliştirip ve gelişim halindedir. Bu nedenle yaşadığı hayatı değiştiği halde kendisi değişmeyen kişiler, geçmişlerinden kopamaz ve sizi de bu hayata sürükleyecektir. En kötüsü ise bunun fark edememektir.

Hayvan sevmiyor ise

Burada küçükken hayvan saldırısına uğramış ve travması yada alerjisi olanlardan bahsetmiyoruz. Hayvan sevgisi karşılık beklemeden karşılıksız bir sevgidir. Bir hayvanın sizi sevmesini beklemeden ona sevginizi vermek ve paylaşmaktan mutlu olmaktır. Ama bu duygudan yoksun bir insan var ise, malesef bu gibi insanlar fayda üzerine bir düzen kurmaya ve bu ilişkide her zaman beklentisi olacak ve buda zaman ile sizi yıpratacak.

Sizde değersizlik uyandırıyorsa

Beraberlikte karşılıklı güven ortak fikirler üzerine kurulmaktadır. Ama siz daha çok fikirleri önemsenmeyen ve hep yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız, bir problem var diyebiliriz. Aklınızdan çıkarmayın herkesin vakti var ama öncelik sırası farklı olur.

Verdiği sözü tutmayan

Her zaman size her şeyin daha farklı olacağın sözünü veriyor ama davranışlar aynı ise, malesef bu hayatı paylaştığınız kişi sizin verdiğiniz değeri size vermiyor ve sizi oyalıyordur.

Her zaman haklı olan

İnsanoğlunun en bilinen ve doğal yanı hata yapmaktan geçer. Hatalarımızdan bir şeyler öğrenmez ve ders çıkarmazsak, hiç bir şekilde farklı şeyler öğrenemeyiz. Farklı bilgiler edinmenin ilk şartı, yaptığınız hatayı kabul edip ve nerde hata yaptığınızı düşünmektedir. Birilikte olduğunuz kişi hatalarını sorgulamıyor ve buna rağmen sizi suçluyorsa, burada bir hata var diyebiliriz. Eğer tartışmayı da ilk siz bitiriyorsanız,

Her birliktelikte bazı tartışmalar yaşanabilir. Mutlaka bir yanlış tarafın olması gerekmiyor. Zaman zaman küçük şeylerden kavga çıkabilir ve kontrol altına alınmadığında büyüyebilir. Sizin hatanız olmasa da her tartışmada siz son veriyorsanız ve karşınızda ki kendin emin ise burada bir sorun var diyebiliriz. Aklınızdan çıkarmayın özür dilemek yapılan hatayı kabul ediyor anlamına gelmiyor. Karşınızdakinin sizin için ne kadar değerli olduğunu göstermektedir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...