Bu Uygulama İle Herkes Estetik Yaptırdığımı Düşündü

16 Ağustos 2020

İşte yüzdeki genişlemiş gözeneklerin 1 ay gibi kısa sürede yok edecek uygulama.

Yüzde ki genişlemiş gözenekler oldukça rahatsız edici bir görüntü oluşturuyor.Çoğu insan yüzde ki genişleyen gözenekleri kapatmak için makyaj malzemeleri kullanırlar. Kullanılan makyaj malzemeleri gözeneklerin daha da genişlemesine sebep olur. Yapılan bu uygulamalar yüzümüzde kalıcı hasarlara neden olabilmektedir.Çözüm bunlarda değil.

Gözenekler için yapılan uygulamalar gözenekleri kapatmayacaktır. Tam tersine daha kötü görünmesine sebep olabilir. Anlatacağımız uygulamalar dışında genişleyen gözeneklerin en önemli nedeni de sahip olduğumuz cildimizdir.

Cildimiz de sürekli sebum üreten salgı bezleri olduğunu unutmamalıyız. Bu madde salgılandıkca gözeneklerin zamanla daha da büyüdüğünü göreceksiniz. Yüzünüzde ki gözeneklerin genetik nedenler, cildin fazla yağlanması, yada sağlıksız beslenme kaynaklı büyümeler görünebilinir.

Limon Suyu

Limon suyunun en büyük özelliği yüzde sıkılaştırma özelliğine sahip olması. Cildinize uyguladığınız limon suyu, gözenekler üzerinde etkisini göreceksiniz. Ayrıca yüzde ki siyah noktaları yok etmek için de kullanılır. Limon içinde bulunan sitrik asit ile cildinizi temizlenmesine yardımcı olur. Bal, içinde çok fazla potasyum içeren, bakterileri öldürmeye yardımcı olan bir besin.

Ayrıca cildinizde ki tıkalı gözenekleri açar, cildinizi sıkılaşmasına yardımcı olur.

Hazırlanışı

1 yemek kaşığı limon suyu 1 yemek kaşığı bal işe iyice karıştırın. Yüzünüzde ki gözeneklerin üzerine sürün ve kurumasını bekleyelim. 15 dakika sonra yüzümüzü su ile güzelce yıkayalım.

Karbonat

Karbonat iltihap yok edici ayrıca antibakteriyel özelliği olan, yüzde ki kabarmaların, sivilcelerin oluşmasının önüne geçer.Yoğurt içerisinde laktik asit bulunur ve cildin genişlemiş gözeneklerin temizlenmesine ciltte dökülmelerin önüne geçer. Ciltte ki pH dengesini düzenler, yüzde ki ölü olan hücrelerin atar ve cildi sıkılaştırır.

Hazırlanışı:

1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı karbonat karıştıralım.Bu karışımı yüzde ki gözeneklerin üstüne sürün ve 2 dakika boyunca yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Daha sonra 4-5 dakika bekletin su ile yıkayın.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...