Burçlar Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

8 Kasım 2021

Burçlar Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Burçlar Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır? sorusu insanların merak ettikleri sorulardan biridir. Bu yazımızda bu sorulara cevap bulabileceksiniz.  Burçlar insanın doğumuyla birlikte doğduğu vakit güneşin hangi pozisyona sahip olduğunu gösterir. Doğduğunuz an güneşe doğru baktığınızda, güneş ışıklarından dolayı görünebilir durumda olsaydı o esnada göreceğiniz bir burç vardır. İşte bu gökyüzü hareketi sizin burcunuz olarak tanımlanmaktadır. Burçlar sırasında ilk burç olarak kabul edilen burç Koç burcudur. Koç burcu 24 Martta gündüz ve gecenin eşit olduğu günlerin artık uzamaya başladığı vakitten itibaren başlar. Sembolük ifadeyle gündüzün geceyi yendiğini düşünürsek savaşçı yapısı buradan da gelmiş olabilir. Diğer burçların özellik bilgilerine https://www.coksatanbilgiler.com/index bu adresten ulaşabilirsiniz.

 

 

Burçlar Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Burçlar nasıl ortaya çıkmıştır sorusunun cevabı ise yıldızlara, gezegenleri merak etmiş bunlarla ilgilenmiş insanlar mevcuttur. Tarihe göz attığımızda burçların Mezopotamya'da ortaya çıktığını söylememiz mümkündür . Sümerli rahiplerinde burçlarla ilgilendiğinin bir çok kanıtı mevcuttur. Sümerlilerin  ülkesinde bulunan insanlar aynı günümüz insanları gibi hayatları boyunca bazı değişik duygular yaşadılar. Bu duygular kimi zaman inişleri kimi zaman çıkışları içerirdi. Yaşamın gerçeklerini aramaya çalışan sümerli rahipler yıldızların hareketlerini inceleyerek yer yüzünde meydana gelen bir olayın gök yüzündeki yıldızların hareketleriyle aynı anda olduklarını farkettiler. Bu durum sıkça meydana gelince olaylar arasında bir bağlantı olabileceğini düşündüler. Yıldızların hareketleri, ay tutulmaları gibi önemli olaylar ile yer yüzündeki olayların aynı anda olmaları onların ilk astronomi tahminlerini yaptıkları bu duruma başladıkları zamanlardır. Sümerlilerden sonra uzun yıllar geçmesine rağmen Asurlular da bu tür araştırmaları sürdürdüler. Ama bu yıldız hareketleriyle ilgili bilgiler sadece kral tarafından bilinirdi. 

Burçların Ortaya Çıkışları

Burçların bazılarının ortaya çıkış hikayeleri şu şekildedir.

Koç Burcu , 21 Mart ile 20 Nisan aralığında doğan insanlar koç burcu olarak dünyaya gelmektedirler. Bu burcun ortaya çıkışında Yunun mitolojisindeki Argonatların koçu bulunmaktadır. Koçu avlamaya gittiği esnada koç göğe yükselerek takım yıldızları oluşmuştur. Koç burcu da böylelikle ortaya çıkmıştır. Boğa Burcu, 21 Nisan-20 Mayıs aralığında doğan kişiler ise boğa burcu olarak dünyaya gözlerini açmaktadırlar.  Tarihçesinde ise bir prensesin Girit'ten kaçırılmak istendiği, kaçırılacağı gece de kılık değiştirerek boğa kılığına girdiği rivayet edilir. İkizler Burcu , 22 Mayıs-21 Haziran aralığında dünyaya gözlerini açan kişiler  ikizler burcu olarak doğmaktadır.  Tarihçesinde ise Sparta kraliçesinin Castor ve Pollux çocuklarının bulunduğu,  bu iki oğuldan birisinin ölümlü birisinin ölümsüz olduğudur. Diğer burçlarında bu şekilde entresan ortaya çıkış hikayeleri mevcuttur.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Astrolojik Kişilik Nedir?

26 Mayıs 2022

Astrolojik Kişilik Nedir?AstrolojiAstroloji, çeşitli gök cisimlerinin, insan karakteri v...

Farklı Takvimlere Göre Burçlar

25 Mayıs 2022

Farklı Takvimlere Göre BurçlarAstroloji; gök cisimlerin insanın karakteristik özellikleri ...

Burçların Genel Kültür Seviyeleri

25 Mayıs 2022

Burçların Genel Kültür SeviyeleriKOÇEgoları yüksek olan koç burçlarının genel kü...

Astrolojik Kişilik ve Örgütsel Bağlılık

25 Mayıs 2022

Astrolojik Kişilik ve Örgütsel BağlılıkAstrolojik KişilikGökyüzünde bulunan 12 bur...