Burçlara Göre Meslekler

9 Nisan 2022

Burçlara Göre Meslekler

Burçların kişiliğimiz dahil olmak üzere pek çok davranış şeklimiz üzerinde etkisi olduğu bilinmektedir. Yüzyıllardır gezegenlerin ve burçların insanların davranışları üzerinde etkisi araştırılan konulardan biri olmaktadır. Bu araştırma sonuçlarına ve bu konuda ihtisas yapan kişilerin analizlerine göre burçlara göre meslekler konusunda da çeşitli açıklamalar bulunmaktadır. Yazımızın devamında hangi burcun hangi mesleğe yatkınlığı bulunduğu ile ilgili pek çok detay bilgi bulabilirsiniz.

 • Koç Burcu: Hem eğlenceli kişilikleri hem de mücadele etmeyi seven yapıları sayesinde koç burcunda olan kişilerin genellikle çeşitli birimlerde yöneticilik ve politika konularında başarılı olduklarını göstermektedir. Bunun dışında mücadeleci ruhları sayesinde sporla ilgili konularda ve eğlence dünyasında da iş yapma kapasiteleri yüksek gruplardan oluşmaktadır.
 • Boğa burcu: Sabırlı ve uyumlu kişilik özellikleri sayesinde pilotluk , dekorasyon, iç mimari gibi alanlarda çalışmaya uygun bur grubudur.
 • İkizler burcu: Her şeyi merak eden bilmek ve öğrenme isteği yoğun olan ikizler burcu danışmanlık, basın grubu, ekonomi gibi alanlarda çalışmaya eğilimli kişilerden oluşmaktadır.
 • Yengeç burcu: Duygusal bir burç olan yengeç grubu insanları sınıf öncesi öğretmenliği, hemşirelik,psikoloji gibi alanlarda başarılı olma eğilimi taşımaktadırlar.
 • Aslan burcu: Atılımcı ve yaratıcılık özellikleri gelişmiş olan aslan grubu yöneticilik ve liderlik alanında başarılı olma özelliği gösterirler. İnsan ilişkilerinde etkili bir burç olan bu grup sanatsal konularda da etkili olabilmektedirler.
 • Başak burcu : Analiz kabiliyeti yüksek olan başak burçları görev adamları olarak bilinirler. Sorumluluk sahibi ve düzenli iş yapmayı seven başak burcu bireyleri hukuk, pazarlama, ekonomi ve yönetimsel alanlarda başarılı olabilen gruplar arasındadır.
 • Terazi burcu : Grup çalışmasına yatkın olan terazi burcu dayanışma gerektiren işlerde etkin rol alabilen bir burç grubudur. Kararlarında adil olmayı önemseyen terazi burcu insanları politika, siyaset konularında başarılı olabilirler.
 • Akrep burcu: İnce gözlem yetenekleri sayesinde bir konuda derinlemesine yaptıkları araştırmalar ile öne çıkan burç grubudur. Müfettişlik, Kontrol işleri , doktorluk gibi meslek grupları akrep burcu için uygun meslek grupları arasında yer almaktadır.
 • Yay burcu: Macera seven yay grubu insanları polis, itfaiye, hosteslik gibi meslek gruplarında kendilerini gösterebilirler.
 • Oğlak burcu: Her şeyi kontrol etmeyi çok seven bu grup maliye, vergi, muhasebe gibi alanlarda kendilerini iyi hissedebilirler.
 • Kova burcu : Analitik düşünen ve mantığın önde olduğu kova burcu insanlarının en yatkın olduğu meslek grubu bilimsel alanda hizmet veren kurumlardır.
 • Balık burcu: Duygusal alanda daha etkin olan balık burcu insanları özellikle sanatsal aktivitelerde görev yaparken kendilerini daha mutlu hissederler.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Astrolojik Kişilik Nedir?

26 Mayıs 2022

Astrolojik Kişilik Nedir?AstrolojiAstroloji, çeşitli gök cisimlerinin, insan karakteri v...

Farklı Takvimlere Göre Burçlar

25 Mayıs 2022

Farklı Takvimlere Göre BurçlarAstroloji; gök cisimlerin insanın karakteristik özellikleri ...

Burçların Genel Kültür Seviyeleri

25 Mayıs 2022

Burçların Genel Kültür SeviyeleriKOÇEgoları yüksek olan koç burçlarının genel kü...

Astrolojik Kişilik ve Örgütsel Bağlılık

25 Mayıs 2022

Astrolojik Kişilik ve Örgütsel BağlılıkAstrolojik KişilikGökyüzünde bulunan 12 bur...