Burçların Karakterimizdeki Önemi Nedir?  

12 Nisan 2022

Burçların Karakterimizdeki Önemi Nedir?  

Burç denilen sistem, Samanyolu'nda yer alan dairesel bir şekilde düzenlenmiş ve 12 takımyıldızdan oluşur. Her takımın 500 milyon ila 1 milyar yıldızı vardır. Güneş her yıl gökyüzünde yirmi sekiz yere bölünmüş bu on iki takımyıldızın içinden geçer ve ay her ay ziyaret eder. Şu anda, geniş evreni anlamak veya onu teleskoplarla inceleyebilmek çok sınırlıdır. Ancak bilim adamları, evren dışındaki boyutlarda paralel evrenlerden bahsediyorlar. Bu durumda burçların karakterimizdeki önemi nedir soruları gündeme gelmektedir.  

Burçlar Karakteri Nasıl Etkilemektedir?  

Dünyaya ulaşan kozmik ışınlar beynimizle iletişim kurar ve bu ışınların ruh halimize ve davranışlarımıza olumlu ya da olumsuz etkileri olur. Dolayısıyla insan doğduğunda, hangi takımyıldız sistemi olursa olsun dünya o takımyıldızın yaydığı kozmik dalgalardan etkilenir. Aslında insan beyniyle etkileşime giren ışınlar, yıldız etkileşimleri nedeniyle çok yoğun olduğunda vücuda zarar verebilirler.  


Aynı burçtaki insanların bazı kişilik özellikleri ve kişilik uyumluluğu, doğumda korunmayan bilişsel beyin merkezlerinin aynı yıldız kümelerinden etkilenmesine bağlıdır. Bir insan doğduğunda, beyin henüz evrimleşmemiştir ve dış etkenlere karşı son derece hassastır. Böylece beynin prefrontal korteksindeki ve davranışlarımızı düzenleyen limbik merkezindeki hassas yapılar doğumdan hemen sonra burçlardan etkilenir. Burç sisteminden en çok etkilenen beyin bölgesi, duygu ve düşüncelerimizi şekillendiren ve psikosomatik davranışlarımızı belirleyen prefrontal kortekstir. Prefrontal korteks; dikkati sürdürme, planlama, akıl yürütme ve ahlaki yargı, dürtü kontrolü, organizasyon, kendini izleme ve özeleştiri, ileriyi düşünme yeteneği, deneyim ve hatalardan öğrenme, duyguları tanıma ve deneyimleme, empati ve kısa süreli hafıza gibi olaylarda etkindir.  

Yükselen Burçların Karaktere Önemi   

Burçların Karakterimizdeki Önemi Nedir? soruları burç meraklıları tarafından oldukça merak edilmektedir. Yükselen burçlarında karakter özerinde etkisi olduğu bilinmektedir. Yükselen burcun insan davranışları ve görgü kuralları üzerinde de etkisi vardır. Yükselen burcunu tespit etmek için doğumunuzun ayını, gününü ve yılını, ayrıca doğum saatinizi ve  yerinizi  bilmeniz gerekir. Bu, doğduğunuz yere göre, doğduğunuz anda burç işaretinin ufkun üzerinde yükseldiği anlamına gelir. Öte yandan ay, duygusal  ve duyusal yapıları etkiler.  
 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Astrolojik Kişilik Nedir?

26 Mayıs 2022

Astrolojik Kişilik Nedir?AstrolojiAstroloji, çeşitli gök cisimlerinin, insan karakteri v...

Farklı Takvimlere Göre Burçlar

25 Mayıs 2022

Farklı Takvimlere Göre BurçlarAstroloji; gök cisimlerin insanın karakteristik özellikleri ...

Burçların Genel Kültür Seviyeleri

25 Mayıs 2022

Burçların Genel Kültür SeviyeleriKOÇEgoları yüksek olan koç burçlarının genel kü...

Astrolojik Kişilik ve Örgütsel Bağlılık

25 Mayıs 2022

Astrolojik Kişilik ve Örgütsel BağlılıkAstrolojik KişilikGökyüzünde bulunan 12 bur...