Buzun Bilmediğiniz Faydası

19 Şubat 2021

Buzun Faydaları

Hayatınızda sizi en çok rahatsız eden ve hemen geçsin istediğiniz şiddetli olan migren veya baş ağrınız mı var? Şimdi size bu ağrıyı bir miktar buz ile geçirebileceğinizi söylesek? Eminim inanmayacaksınız ama küçük bir buz parçası ile ağrılarınızı daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Çin de tıpta enerjimizin vücudumuzda olan meridyenlerden aktığına inanırlar. Yapılan Akupunktur tedavisi ile vücudumuzda tıkalı olan enerjiyi yeniden aktif hale getirilebiliyor. İşte yapılan bu akupunktur tedavisi buz küpleri ile yapılan tekniktir. Vücudunuzda oluşan yorgunluk yada farklı rahatsızlıkları da bir kaç gün içinde tedavi edebilmektedir.

Yukarıda gördüğünüz fotoğrafta olduğu gibi buz küplerini ensenizde yaklaşık 20 dakika bekletmek zor olmayacaktır. Ensenizin belli bir bölgesine koyduğunuz noktaya Çin tıbbında Freng Fu noktası olarak bilinir. David Wolfe'un belirttiği gibi enseye konulan o noktaya soğuk bir şeyin konulması vücutta endorfin hormonu salgılamakta.

Yapmanız gereken şey buzu ensenizin çukur kısmına koymanız. Buzu ensenizin çukur kısmına sabitlemek için bez yada bandaj ile yapabilirsiniz. Bunu yapabilmenin en kolay yolu ise, yüz üstü yatarak buzu yerleştirmek olacaktır.

Bu uygulamayı bir çok insan sabah ve akşam yaptıktan sonra daha rahat uyuduklarını ifade etmişlerdir. Sizde bu yöntemi vücudunuzun ağrıyan bölgelerinde deneyerek başlayabilirsiniz. Bu gibi bir çok doğal yöntemler ile yapılan yöntemler bilimsel olarak kanıtlanmasa da bir çok kişi de faydası görüldüğü bilinmektedir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...