Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır?  

9 Şubat 2022

Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır?  

Çam sakızı antik çağlardan beri kullanılan bitkisel bir ürünüdür. Çam ağaçlarının gövdesinde bulunan jelatinimsi bir sıvıdan elde edilir. Hem erkek hem de kadınlarda saç büyüme problemlerinin bitkisel bir şekilde çözülmesine yardımcı olur. Birçok kişi tarafından çam sakızı sıklıkla kullanır. Çam sakızı çok ince tüylerin alınmasına yardımcı olur. Vücudun istenmeyen bölgelerindeki tüylenme için bitkisel bir çözüm arıyorsanız, bu yazımızda sizin için çam sakızı ağda nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz. Çam sakızı, cilt yenilenmesini destekleyen, saçları temizleyen ve cildi besleyen bitkisel ürünüdür. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir çünkü kimyasal içermez.  Çam sakızı oldukça uygun ​​fiyatlı ve hemen hemen her markette bulunmaktadır. Evde kişisel bakım yapmak için çam sakızı oldukça idealdir.  

Çam Sakızından Ağda Yapımı  

Çam sakızı ağda sıklıkla kullanılan bir vücut bakım ürünüdür. Bu ağda sayesinde istediğiniz bölgeyi temizleyebilir ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca çam sakızı ağda yaparak da ölü deriyi vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Çam sakızı ağdası ile kollarınızda, bacaklarınızda ve istediğiniz her yerde tüylerden kurtulabilirsiniz. Şimdi gelelim çam sakızından ağda hazırlama aşamasına. Kutulu çam sakızını kozmetik satan yerlerden veya marketlerden satın alabilirsiniz. Satın alınan çam sakızının evde ısıtma sürecinden geçirilmesi gerekecektir. Kutuya sığacak büyüklükte bir kahve makinesi veya tencerede çam sakızı ağda suyla ısıtılır. Ortalama 15 dakika kadar suda ısıtmaya devam edilir. Çam sakızı ağda suda ısıtıldıktan sonra kullanıma hazırdır. Bu aşamada kutudaki ağda su almamalıdır. Çam sakızı su ile karıştırılırsa yapısı bozulur. Isıtma sırasında düşük ısı kullanılması tavsiye edilir.  

Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılmaktadır?  

Çam sakızı ağda nasıl kullanılır sorusu hem erkeklerin hem de kadınların merak ettiği bir konudur.  Sıcak suda ısıtılan ağda mermerin üzerine dökülmelidir. Sakız kıvamında olan bu ağda mermerin üzerine dökülüp uzun bir süre yayılmalıdır. Sıcak ağdayı istediğiniz bölgeye uygulayabilir ve ince bir ağda bezi ile çekebilirsiniz. Çam sakızı ağda yapılacak bölgenin kesinlikle kuru olması gerekir. 
 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...