Cam Silerken Sirke Kullanmak

6 Ocak 2022

Cam Silerken Sirke Kullanmak

Cam silerken sirke kullanmak cam silme işlemini deterjan kullanmadan doğal yollar ile temizlenmesini sağlar. Camlar dışarıdaki toz, kir ve yağmurdan dolayı sık kirlenir ve camları uzun süre temiz tutmak oldukça zordur. Bu nedenle cam silme sık yapılan temizliklerdendir. Cam silerken istenilen hijyen ve temizliği sağlamak da güçtür. Cam temizlerken bazı püf noktalara göre temizlik yapmak işleri kolaylaştırabilir. Cam temizleme bezi ve cam temizliğinde kullanılacak cam silme sularının özellikleri etkili sonuca ulaşmak için önemlidir. Sirke ile cam silmek camlara parlak bir görüntü kazandırır. Aynı zaman da daha etkili ve uzun süreli bir temizlik sağlar. Cam temizliğinde kullanılan deterjanlar hem daha maliyetli hem de kimyasal ürün oldukları için sağlığa zararlıdır. Cam silerken sirke kullanmak doğal ve hesaplıdır. 

Cam Temizliğinde Kullanılabilir Sirkeli Karışımlar

Sirke cam ve ayna gibi yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilen doğal bir üründür. Sirkenin parlatıcı etkisi cam ve aynalarda daha hijyenik ve daha etkili bir temizlik sağlar. Sirkeyi cam ve ayna gibi hassas yüzeylerde kullanmak için basit karışımlar elde etmek yeterli olacaktır. Her evde bulunan basit ve uygun maliyetli karışımlar şunlardır.

  • Bir sprey şişesinin içerisine 3 su bardağı sirke ve 3 bardağı su koyup karıştırdıktan sonra cam ve ayna gibi yüzeylere sıkıp yumuşak bir bez ile yüzeylerin silinmesi sonrası camlar temizlenmiş olur.
  • Bir sprey şişe içerisine 2 su bardağı sirke, 3 su bardağı ılıtılmış su ve 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanı ekleyerek karışımın homojen olması için karıştırılır. Bu karışımı çok kirli camların temizliğinde kullanılması daha hızlı ve etkili sonuç verecektir.
  • Banyo ayna ve duşa kabinlerinde buhar oluşumu istenmeyen durumlardandır. Bunu önlemek için 4 su bardağı suyun içerisine 1 çay kaşığı miktarı kadar gliserin ekleyip karıştırılır. Karışım ayna ve duşa kabinlere sıkarak bir bez ile silinir. Bu karışım sonrası cam ve ayna gibi yüzeylerde buharlaşmaya son verecektir.

Cam silerken sirke kullanmak her açıdan faydalı ve doğal yöntemlerdendir. Sirkenin mikropları yok eden etkisi ise bir diğier avantajlarındandır. 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...