Çamaşır Makinesi İçine Islak Mendil Koymak

2 Eylül 2020

Genelde bir kişi haftada 5 saate yakın çamaşır yıkamaya vakit ayırıyordur. Otamatik çamaşır makineleri işlemin çoğunu yapıyor, ama bazen kıyafetlerimiz de istediğimiz sonuçları alamıyoruz. İşte şimdi sizlere paylaşacağımız bilgiler işinizi daha kolay ve daha fazla zaman kazanabilirsiniz. Bu sayede sorunlarınızın büyük kısmını çözmüş olursunuz.

 

Kıyafetlerimizin çoğu koyu renkli ise, işte bu uygulama işinizi daha kolaylaştıracaktır. Yapacağınız tek şey kıyafetlerinizi makineye atmadan önce 3 adet ıslak mendil makineye atmaktır.

Uygulamayı bizlerde sizler kadar ön yargılı yaklaştık ve bu uygulamayı denemeden paylaşmamaya karar verdik. Sonuç mükemmel, tüm şüphelerimiz ortadan kalktı.

Şimdi uygulamayı birlikte yapalım.

Kıyafetlerinizde tüy diye bir şey kalmayacak

 

Islak mendiller kıyafetlerdeki tüyleri ve yapışan saçları çıkartmaya yardımcı olur. Islak mendil kumaşlarda ki yün ve saç fazlalıklarını temizleyen bir özelliğe sahiptir. Bu uygulama ile kıyafetleriniz daha temiz ve üzerine yapışan tüyleri toplamak zorunda kalmayacaksınız.

Nasıl Yapılır?

Makinenizin içine 3 adet ıslak mendil atın. Makine içinde ki davul döndüğünde içine attığınız mendiller kıyafetlere karışacaktır, ve böylece kıyafetlerin üzerine yapışan kıl , tüy gibi şeyleri toplayacaktır. Olumlu sonuçları görmek için her yıkamada mutlaka ıslak mendil kullanmalısınız.

Mendillerin sağlam olduğundan emin olun.

 

Islak mendiller , çamaşır makinenizin içinde yırtılmayacak kadar kaliteli olmalıdır. Denemek için mendilleri ortadan yırtmaya çalışın. Bu işlemi çok zor yapıyorsanız bu mendiller oldukça sağlamdır demektir.

 

Selpak yada bez mendiller işe yaramayacaktır.

 

Selpaklar yeterince sağlam değildir. Islak mendil ile selpak, kumaş ile değiştirmeyi denemeyin. Selpak mendiller çok sağlam değil , bu sebepten kıyafetlerinizde parçalanan kağıt parçalarını temizleyemezsiniz. Kumaş bezlerde olumlu sonuç vermeyecektir.

Kokudan kurtulmanın yolu.

 

Kıyafetlerinizin makineye atmış olduğunuz ıslak mendillerin kokusunu istemiyorsanız antibakteriyel yada kokusu olmayan bir ürün seçebilirsiniz. Kokudan kurtulmanın bir diğer yolu biraz yumuşatıcı da ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...