Çamaşır Makinesinde Beyaz Sirke Nasıl Kullanılmalı?

2 Ocak 2021

Artık her alanda doğal yöntemlere yönelmeye ve kullanmaya başlandı. Yaygın olan bu durum artık insanların temizlik alanında, beslenme alışkanlıklarında doğal ürünleri tercih etmeleri yaygınlaşmış durumda.

He alanda kullanılan doğal ürünler, çamaşır makinesinde kullanmak biraz garip gelmiş olabilir.

Nedeni ise, makineler teknolojik olmasında dolayı genelde kimyasal içerikli temizlik ürünleri kullanılıyor. Bunun nedeni de doğal ürünlerin makinede kullanılmasının uygun olmadı ve zarar verebileceği düşüncesi olmasıdır.

Beyaz sirke nasıl kullanılıyor?

Ülkemizde her alanda kullanılan sirke, daha çok temizlik ve mutfakta kullanılan bir üründür. Sirke denildiğinde ilk akla gelen üzüm yada elma sirkesidir. Faydalarının çokluğu bilinmese de oldukça yaygın kullanılıyor.

Beyaz sirke en çok Avrupa ve Asya kültüründe yemeklerde kullanılır. Ayrıca temizlik konusunda da oldukça etkili bir üründür. Temizlik yaparken daha çok silme ve toz almada çok sık kullanılır.

Çamaşır makinesinde beyaz sirke nasıl kullanılmalı?

Ülkemizde temizlik alanında beyaz sirke daha yeni kullanılmaya başlanmıştır. Temizlik alanında beyaz sirkenin en çok parlatıcı ve yağ sökücü etkisi vardır. Çamaşır makinesinde, beyaz sirkeyi yumuşatıcı kısmına eklediğinizde kıyafetleriniz ve makineniz doğal bir ürün ile birleşmiş olacaktır. Böylece makinenizde oluşan kireci önleyecektir.

Yumuşatıcı yerine beyaz sirke kullanın

Eminim herkes makineye attığımız kıyafetlerin temiz ve daha güzel kokmasını isteriz. Fakat kıyafetler için kullanılan yumuşatıcılar kimyasal içerikli olmasından dolayı , solunun ve cilt sorunları oluşmasına neden olur. Bunun için doğal bir ürün ile yıkamak istiyorsanız, beyaz sirkeyi yumuşatıcı kısmına ekleyebilirsiniz.

Eğer sirkenin kıyafetlerde koku bırakacağını düşünmeyin. Sirke kokusu olmayacaktır. Eğer daha hoş bir koku bıraksın istiyorsanız, sirkenin içine güzel kokulu yağı bir kaç damla ekleyebilirsiniz. Daha sonra çamaşır makinenizi çalıştırın.

Çamaşır makinesi üzerinde olan etkileri neler

Teknolojik bir ürün olması nedeniyle çamaşır makinesini zamanla yıpranır ve kullanımı zorlaşabilir. Daha uzun kullanmak istiyorsanız kireç oluşumunu engellemeniz gerekiyor. Bunun da beyaz sirke ile yok edebilirsiniz. Çamaşır makinenizin kireçlenmesini önlemek için ay bir kez beyaz sirke ekleyerek boş çalıştırın.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...