Çamaşır Yumuşatıcısının Hiç Bilmediğiniz 7 Kullanım Şekli

12 Kasım 2020

Bazı temizlik malzemelerini kullanım alanları dışında kullanıyoruz. Bunlardan biri çamaşır yumuşatıcısıdır.

Kıyafetleri için kullanılan çamaşır yumuşatıcısı, ev temizliği içinde kullanabilirsiniz. Eminim bunu duyduğunuza şaşırdınız. Yumuşatıcı ev temizliğinde mükemmel sonuç verecektir.

1- Pencere

Kirli olan pencere temizliğinden korkmayın. Suyun içine bir miktar yumuşatıcı koyun ve sprey şişesi içine ekleyin. Kirli olan camızına sıkın ve bir temiz bez ile tüm kirlerden kurtulacaksınız. Pencerede oluşan parlaklık sizi çok şaşırtacak!

2- Yerler

Yumuşatıcı sadece kıyafetler için etkili olmayabiliyor. Evdeki tüm zemini de kıyafetlerinizde olduğu gibi yumuşatacaktır. Ilık su içine eklediğiniz yumuşatıcı yerleri temizleyin. Sonuç mükemmel olacak!

3- Mobilya

Mobilyalarınızda oluşan tozlardan artık çok daha rahat kurtulabilirsiniz. Sprey şişesine su ile yumuşatıcı ekleyin ve tüm mobilyalarınıza sıkarak kuru bez ile silin. Gördüklerinize inanamayacaksınız!

4- Saçlar

Eminim bunu duyduğunuza şaşıracaksınız ama gerçek. Yıpranmış saçlarınız için de uygulayabilirsiniz. Duş aldıktan sonra saçlarınızı kurulayın ve sprey şişesine koyduğunuz su ile yumuşatıcıyı saçlarınıza sıkın. Kuruyan saçlarınızın yumuşadığını göreceksiniz.

5- Duşakabin

Hazırlamış olduğunuz aynı yumuşatıcı ve su karışımını duşakabine sıkın ve bir sünger yardımı ile silin. Hiç bir kirden eser kalmayacak.

6- Araç koltuğu

Yumuşatıcı ve sıcak su ile yaptığınız karışımı, araç koltuklarınızı temizleyebilirsiniz. Hem mis gibi kokacak hem de tertemiz olacak.

7- Paslanmaz çelik

Evde bazı kullandığımız ürünler paslanmaz çelikten olur. Su ve çamaşır yumuşatıcı ile hazırladığımız karışımı, paslanmaz çelikten olan tüm eşyalarınıza sıkın ve temiz bir bez ile silin. Gördüklerinize inanamayacaksınız pırıl pırıl olacak tüm eşyalarınız.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...