Cilt Beyazlatma Nasıl Yaparım ? Yöntemi Nedir?

8 Eylül 2020

Cildimizi nasıl daha beyaz hale getiririz? Bir bebek cildi kadar yumuşak,temiz ,pamuk gibi bir cildiniz olsun istermisiniz? Artık hayal değil. Kozmetikciler de satılan çok pahalı ürünlere artık gerek kalmadı. Doğal yöntemler ile daha parlak ,pırıl pırıl bir cilde kavuşmanın yolları.

 

Cilt beyazlatma

Daha güzel görünmeye , temiz bir cilt için kadınların daha çok önem verdiği bir konudur cilt beyazlatma. Özellikle soğuk havalarda cildimiz kurur ve daha çok etkilenir. Yaz sonunda sonbahara doğru etkisi ile cildimizde renk değişimi başlar. Yaz aylarında güneşin etkisi ile kararan cildimizin, eski rengine kavuşmak için doğal yöntemleri kullanarak eski pürüzsüz ve parlak haline getirmek mümkün. Şimdi size bu uygulamalardan bahsedelim.

Dünyaya ilk geldiğimiz anda cildimizdeki o yumuşacıcık, parlak ve temiz hali zamanla etkisini kaybeder ve yıpranmaya başlar. Güneş ışınları, kimyasal uygulamalar, farklı nedenlerden dolayı yıpranan eski yumuşaklığını kaybeden cildimizi eski görünümüne getirmek artık zor değil.

Çok pahalı ürünleri almanıza gerek yok artık. Evde kendinizin yapabileceği ve daha uygun maliyetli ürünlerle cildinize bakım yapabilirsiniz.

Daha beyaz, sağlıklı bir cilt için uygulamalar

Doğal ve mükemmel bir yoğurt maskesi

Hepimizin evinde olan bir malezmedir yoğurt. Cilt için en iyi gelen bir üründür. yoğurt içinde laktik asiti ile cildin daha beyaz olmasına yardımcı olur. Ayrıca cildi nemli olmasını sağlar.

Yoğurt maskesi

Cildinizin daha parlak ve beslenmesi için doğal kendi mayaladığınız yoğurt ile yapmanız faydalı olacaktır. Öncelikle mayaladığınız yoğurdu bir kase içine alın, daha sonra rengi koyulaşan ccildinizin tamamına sürün ve kuruması için bekleyin. Tamamen kuruması gerekiyor. Bir müddet sonra cildimizde kuruyan yoğurdu ılık su ile yıkayın. Düzenli olarak 1 hafta yaptığınızda arada ki farkı göreceksiniz.

Farklı bir uygulama ise mayaladığınız yoğurt içine biraz limon damlatıp ve yulaf unu ekleyerek uygulamak istediğiniz bölgeye sürebilirsiniz. Yoğurt ,limon ve yulaf unu ile yapmış olduğunuz bu ugulamayı bir 2 -3 gün arayla uygulamanız iyi olacaktır.

Limon ile cilt beyazlatma

Zaman içinde cildimizde kararan bölgeler oluşur. Örnek, koltuk altı, dizler, genital bölge ve dirsekler yapılan doğru bakım ile renklerinde açılma ve eski görüntüsüne kavuşur.Yoğurt kadar faydalı olan diğer bir malzeme ise limon. Almış olduğunuz bir limonu elinizle yumuşatın biraz sulandırın ve teninizde oluşan koyu kısımlara ovarak sürün ve en fazla yarım saat bekletin daha sonra yıkayın. Bu uygulamayı ara ara yapın ve farkı göreceksiniz.

Cilt parlaklığı için Zerdaçal ile Portakal karışımı

Portakal içinde bulunan asit ve mineraller sayesinde, cildimizin ihtiyacı olan gereken mineralleri yeniden almamıza yardımcı olur. Portakal suyunu çıkartalım ve içine zerdaçal ekleyerek karıştıralım. Kıvamı kına gibi olana kadar devam edelim. Daha sonra yapmış olduğunuz bu uygulamayı istediğiniz bölgeye sürün ve yaklaşık 1 saat bekletin. Farkı göreceksiniz mükemmel sonuç.

Nohut ile Gülsuyu Karışımı

Yapmanız gereken nohut tozu ve gülsuyu bir karışım haline getirmek. Bu karışımı yavaşça cildinize uygulayın. Portakal maskesinde olduğu gibi 1 saat bekletin ve daha sonra yıkayın. Ölü derisinden arınmasını sağlayacaktır. Bu uygulama ile cildiniz daha açık bir renk ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Aloe Vera Jeli İle Maske

Cilt üzerinde çok olumlu etkileri olan aloeveranın ne kadar faydalı olduğunu hemen hemen herkes biliyor. Aloeveranın yapraklarından alınan sıvı ile yapacağınız jelin cilt renginde açılmalar olduğunu biliyor musunuz? Yapmanız gereken sadece jeli cildinize uygulamak olucaktır. Sonuç istediğiniz gibi olacaktır.

Aloevara aslında bir çok kişinin evinde yetiştirdiği bir bitkidir. Özellikle annelerimiz bu bitkiyi çok severler. İşte bu bitkinin yapraklarında oluşan jel tam bir mucizevi işlem görüyor. Cilt de bir çok faydası olan aloevara bitkisi teninizde oluşan ten renginde koyulaşmayı açmanızda yardımcı olucaktır. Yapacağınız tek şey aloevara yaprağını ikiye ayırıp içinden çıkan sıvı yani jeli cildinize sürmek olacaktır. Bu işlemi her gün yapmanızda hiç bir zarar yoktur. Düzenli yapıldığında istediğiniz sonucu alacaksınız.

Bu bitki özellikle teninizde oluşan güneş yanıklarında çok etklidir.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...