Çocuk Odasını Nasıl Dekore Edebilirsiniz?

28 Nisan 2022

Çocuk Odasını Nasıl Dekore Edebilirsiniz?

Çocuk odaları evin genellikle en göz alıcı odalarından biri olmaktadır. Günümüzde birbirinden renkli mobilyalar ile dekore edilebilen çocuk odaları olduğu kadar sade ama bir o kadar da şık duran mobilyalar ile dekore edilen çocuk odaları da mevcuttur. Çocuk odasını nasıl dekore edebilirsiniz? Sorusunun cevabı olarak birden fazla şekilde cevap verilse de yazımızda bahsedeceğimiz tarz ile çocuklarınızın hem küçük yaşlarında hem de ergenlik döneminde kullanabileceğiniz bir tarzdan bahsedeceğiz. 

Çocuk odalarını dekore etmek için öncelikle kendi evinizde çocuklarınız için ayırdığınız odanın büyüklüğü ve konumu önemlidir. Odanın metrekaresine uygun seçilecek mobilyalarınız ile çocuklarınız için hem rahat oyun oynayabileceği alan bırakmanız hem de okul döneminde rahat bir çalışma ortamı sağlayacak bölümleri düşünmeniz gerekmektedir. Çocuk odasında bazası olan yatak tercih etmeniz hem çocuğunuzun atıl eşyalarını depolama görevi görecek hem de çocuk odasında kullandığınız ev tekstili ürünlerinin saklanması konusunda size yardımcı olacaktır. 

Çocuk Odasında Seçilebilecek Dolap Modelleri

Çocuk odasında  tercih edeceğiniz dolapların çocuğunuzun ileri ki yaşlarında da rahatlıkla kullanabileceği modellerden oluşması, sizi ileride tekrar oda değişimi konusundan kurtaracaktır. Bunun için hazır mobilyalardan faydalanabileceğiniz gibi isteğinize uygun modelleri mimari çizimler yardımı ile mobilyacılara yaptırabilirsiniz. Bu yöntem ile hem odanızın tüm alanlarını efektif kullanmış olacak hem de isteğinize tam uyan modelleri odanıza seçmiş olacaksınız. Çocuk odasında kullanılacak dolap modellerini odanızın büyüklüğüne göre bir duvarın yarısını kaplayacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Bu dolaplarda çekmeceli bölümlerinde olması sizi depolama konusunda epey rahatlatacaktır. Duvarın kalan yarısını ise çalışma masası şekilde uzatmalı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde yapılan tasarımda odanın ortası boş kalacak ve çocuğunuza yeterince oynama alanı açılacaktır.

Çocuk Odasında Duvar Kağıdı Kullanımı

Çocuk odasını renklendirmek için genellikle duvar kağıdı seçimleri öne plana çıkmaktadır. Seçtiğiniz mobilyalara uyum sağlayacak binlerce farklı duvar kağıdı modeli ile hem odalarınıza derinlik kazandırabilir hem de bir bütünlük sağlamış olursunuz. Seçeceğiniz duvar kağıdı modellerinde dikkat etmeniz gereken konu duvar kağıdının çocuğunuzun sağlığına zararlı bir içerikten üretilmemiş olmasıdır.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Mobilyaların Dekorasyona Etkileri

8 Mayıs 2022

Mobilyaların Dekorasyona Etkileri  Mobilyaların dekorasyona etkileri herkes tarafından bili...

Doğayı Evinize Taşıma Yöntemleri

7 Mayıs 2022

Doğayı Evinize Taşıma YöntemleriGünümüz şartlarında insanların hızlı ve yorucu haya...

Feng Shui Felsefesi ile Ev Dekorasyonu

6 Mayıs 2022

Feng Shui Felsefesi ile Ev DekorasyonuFeng Shui felsefesi ile ev dekorasyonu yapılabilmesi içi...

Çocuk Odası Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli

5 Mayıs 2022

Çocuk Odası Tasarlarken Nelere Dikkat EdilmeliÇocuk odaları bir evin en canlı ve renkli oda...