Çok Az Biliniyor! Bunu Yiyen Yaşlanmaz! Kilo Vermek İsteyenlere Birebir!

24 Kasım 2020

Kefiri kısaca anlatmak gerekirse eğer, fermente süt dememiz yeterli olur. Kefirin kökü Kafkas Dağlarında bulunan topluma dayanır.

Kefir dünyanın her bölgesinde kullanılmaktadır. Farklı bir ekşimsi tadı var. Bunun nedeni kefiri fermantasyon sürecinden geçmesinden kaynaklanıyor. Kefir ile sütün arasında ki fark, süt içerisinde olan faydalı bakterilerin kefir içinde daha fazla olmasıdır. Bu sebeple kefir bağırsak hareketini hızlandırıyor.

Kefir faydaları nedir?

En güzel özelliği içerisinde yararlı bakterilerin daha çok olmasıdır. Bu sebeple kefir sindirim sistemini hızlandırıyor ve geliştiriyor. Eğer zayıflamak istiyorsanız kefir içmeniz bunu hızlandıracaktır. Çünkü kefir kabızlığı önleyerek sindirimi kolaylaştırır, böylece hazımsızlık sorunu yaşadığınızda azalmasını daha kolay hale getirir.

Kefir, ayrıca bağışıklık sistemini daha güçlü hale getirir. Sebebi ise içerisinde bulunan yararlı bakterilerin sindirim sisteminde oluşan mikroplar ile savaşarak temizler. Ayrıca mide ülserine neden olan bakterileri öldürür. Antibiyotik özelliği vardır.

Kefir içerisinde B1, B12 bitoin ve K vitaminleri açısından oldukça zengin. Bu nedenle kefir bağışıklığın daha güçlü olmasını sağlar ve vücudunuzun direncini yükseltir.

Kefir kullanırken dikkat edilmesi gereken uygulamalar

Kefir içerisinde kalori değeri çok yüksektir. Az tüketildiğinde sindirim sistemini hızlandırdığı gibi, fazla tüketildiğinde de kilo almanıza neden olur. Bunun için kefir içerken daha dikkatli olmanız ve fazla içmemeye özen gösterin.

İçerisinde bulunan bazı bakteriler kişilerde ishal olmaya sebep olduğu bilinmektedir.

Kefirin faydaları

Bir çok faydası olan kefirin, en bilinen özelliği bağışıklığı daha güçlendirmesi ve sindirim sistemini kolaylaştırması. Bir diğer özelliği ise antibiyotik işlevini görmesi olmasıdır. Ayrıca vücut içinde fazla olan tuzu atmaya yardımcı olur. Diğer faydası ise sinüzite iyi gelir.

En bilinen kanser hatalığının ilerlemesini önemektedir. Kalp ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Kolesterolü düşürür. Sivilce problemi ile baş eden kişilerin kefiri yüzlerine sürdüklerinde kaybolduğunu görebilirler. mantarı önlemektedir. Bir çok hastalığa iyi gelen kefir, çok kullanılmadığı sürece her hastalıkta faydalarını görebilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...