Çok Basit Yöntem İle Eviniz Misler Gibi Kokacak

26 Eylül 2020

Eminim hepiniz evinizin mis gibi kokmasını istersiniz. Temizlik evin daha sağlıklı ve hijyen bir yaşam alanı olduğunu gösterir. Evimizde temiz ve hijyen ortamı sağlamazsak , ilerleyen dönemlerde evinizde mikrop, bakteri oluşmasına ve böylece bulaşıcı hastalıkların meydana gelmesine neden olacaktır.

 

Evde temizlik yapmak ve temiz bir ortamı sağlayabilmek bazen hiç kolay olmayabiliyor. Özellikle çocuklu evlerin toparlanması ve temizlenmesi işi daha da zor hale getirebiliyor.

Çoğumuz evimizin saatlerce temizlik yaparak ve hoş koku bırakması için bir çok temizlik malzemesi kullanırız. Temizlediğimiz evimizin, kullandığımız temizlik malzemeleri ile temizlemiş ve mikroplardan arındırmış olabiliriz, unutmamalıyız ki kullandığınız temizlik malzemelerin içinde kimyasal maddeler ve toksinleri barındırır. Temizlik için ve sağlığımız için kullandığımız bu temizlik malzemeler bizler için çokta sağlıklı olmadığını unutmamalıyız. Bu nedenle kullandığımız malzemelerin doğal ürünler olmasına özen göstermeliyiz. Böylece evimizde mikropların daha kolay yok eder ve bizlere daha sağlıklı bir ortam sağlayacaktır. Öyleyse nasıl daha doğal ve temiz bir koku elde edebiliriz onu öğrenelim.

Hazırlanışı oldukça kolay ve basit olan doğal yöntemler

MALZEMELER

. Karbonat

. 3 Su bardağı su

. Yumuşatıcı

. 1 Adet sprey şişesi

HAZIRLANIŞI

Yapmanız gereken ilk şey suyu ısıtmak olacaktır. Bu sırada sprey şişesine yumuşatıcıyı boşaltın ve içine ısınan suyu ekleyin. En son olarak karbonatı ekleyin ve şişenin kapağını kapatın. Son olarak tüm karışımı çalkalayarak sallayın , doğal ada spreyiniz hazırlanmıştır.

Artık doğal oda spreyiniz hazır. Bundan sonra temizlikten sonra tüm odaya bu spreyi sıkarak daha güzel kokmasını sağlayacaktır. Her kullandığınızda şişeyi çalkalamayı unutmayın.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...