Çok Çabuk Hazırlayabileceğiniz Sütlü Tatlı Çeşitleri Nelerdir?

1 Nisan 2022

Çok Çabuk Hazırlayabileceğiniz Sütlü Tatlı Çeşitleri Nelerdir?

Enfes bir yemek sonrası çok çabuk hazırlayabileceğiniz sütlü tatlı çeşitleri nelerdir öğrenmek ister misiniz? Yaz ya da kış fark etmez her mevsim yapabileceğiniz yapımı pratik ve ekonomik sütlü tatlı çeşitleri neler olabilir birlikte öğrenelim.

Sütlü tatlılar yaparken tam ölçülü bir tarif bulmak zordur. Hem pratik hem kolay uygulanabilir sütlü tatlılar yapmak ise sanıldığı kadar zor değildir. Tercihini hafif tatlılardan yana kullanmak isteyenler için işte birbirinden lezzetli ve harika sütlü tatlı örnekleri isteyenler için birbirinden farklı sütlü tatlı isimleri bu yazımızda sizlerle. 

Ev Yapımı Sütlü Tatlılar

Evde kendi imkânlarınız ve lezzetinizle kolay ve pratik bir şekilde sütlü tatlılar yapabilirsiniz. Birçok sütlü tarif sanıldığı kadar zor değildir. Üstelik çok kısa sürede yapabileceğiniz en iyi tatlılar kesinlikle sütlü tariflerden geçmektedir. Çok çabuk hazırlayabileceğiniz sütlü tatlı çeşitleri nelerdir diye araştırmalar yapanlar için birkaç sütlü tatlı örneği sıralayabiliriz;

 • Sütlü irmik tatlısı
 • Panna cotta
 • Kazandibi
 • Sütlaç
 • Yalancı tavukgöğsü
 • Keşkül
 • Güllaç
 • Saray muhallebisi
 • Paşa lokumu
 • Magnolia
 • Suppangle
 • Triliçe
 • Kıbrıs Tatlısı

Ramazan ayının en çok tercih edilen tatlıları hafif yapılarından dolayı sütlü tatlılar olmaktadır. Yemek sonrası mideyi rahatsız etmeyecek, kilo yapmayacak hafif tatlıların tarifinde mutlaka sütlü tatlılar olmaktadır. Bu dönemde özellikle güllaç ve sütlaç yapımı evlerde fazla olmaktadır. Hem sütlaç hem de güllacı evde yapmak ise birkaç malzeme ile mümkün olabilmektedir. Evdeki kişi sayısına uygun birkaç malzeme ile sütlaç nasıl yapabilirsiniz öğrenmek için hemen tariflerimize bakmalısınız.

Sütlü Tatlı Yapımı

Canınız her tatlı istediğinizde az malzeme ile sağlıklı ve hafif sütlü tarifler tatlı yapmak mümkündür. Yeri geldiğinde çat kapı gelen misafirleriniz için bile birkaç malzeme ile harika bir tatlı sunumu yapabilirsiniz. Tüm ev ahalisinin 7’den 70’e herkes tarafından tüketilebilen tatlı tarifleri sütlü tatlılardır. 

Üstelik sadece birkaç malzeme kullanılarak yapıldığından ekonomik ve zamandan da tasarruf yapmanıza imkân tanımaktadır. Evlerde kolayca yapabileceğiniz ilk tarifler muhallebi ile başlamaktadır. Muhallebi evlerde farklı meyveler ile sunum yapabileceğiniz yapımı en kolay sütlü tatlıdır. Sadece süt, krema ve her evde kolayca bulunan meyveler ile farklı sunum örnekleri ile oldukça lezzetli sütlü tatlılar yapmak için tariflerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

ETLİ KARALAHANA DOLMASI TARİFİ

11 Ekim 2023

Etli karalahana dolması tarifi için malzemeler: 15-20 adet karalahana yaprağı 250 gram k...

HINGEL MANTISI TARİFİ

10 Ekim 2023

Hingel mantısı, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biridir ve özellikle Gaziantep yör...

KURU PATLICAN DOLMASI TARİFİ

8 Ekim 2023

Kuru patlıcan dolması, kış aylarında yapılan ve Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden ...

ET TANTUNİ TARİFİ

7 Ekim 2023

Tabii, size tantuni tarifi verebilirim. İşte gerekli malzemeler ve tarif adımları:Malzemeler...