Çok Fazla Hastalığa İyi Geldiği İçin İlaç Firmalarını Kızdırıyor

23 Eylül 2020

Bal ve tarçın karışımı doğru kullanıldığında, sağlığa iyi geldiğini ve iyileştiriciliği yüksek olan bir karışımdır. Çoğu insan bu karışımın ne kadar faydalı olduğunu bilmemektedir. Bir çok rahatsızlıklar da tedavisi oldukça iyi sonuç vermiştir.

Tarçın ve Bal Faydaları Nelerdir

Hintlilerin çoğu bal ve tarçını çok fazla tüketiyor. Bal ve tarçının çok fazla hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Bu iki karışımın aynı anda kullanılması çok daha yararlı olduğu söylenmektedir. Hintlilerin geleneklerine göre , tedavilerinde bal ve tarçın uygulaması mide ağrısında , öksürük, soğuk algınlığında tedavi ediyor. Özellikle bağışıklığın güçlenmesinde idrar enfeksiyonunda ve bir çok hastalıkta iyi geldiği bilinmektedir. Yan etkisi olmayan bal ve tarçın gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bilindiği gibi bal hem faydalı hem de uzun süre bozulmadan kullanılan bir besin türüdür. Bal ve tarçın karışımı bir çok hastalıkta iyi geldiği için ilaç firmaları bu durumdan hiç bir şekilde bilmek istemiyor. Şimdi size bal karışımının bazı hastalıkları tedavi edebilecek örneklerinden bahsedelim.

Not: Bal serin bir yerde saklandığında kristalleşir.

Tarçın ile Bal Nelere İyi Geliyor?

Bağışıklık Sisteminde Faydaları

Bal ve tarçın düzenli kullanıldığında bağışıklık sisteminde güçlenme olur. Bu karışım vücudunuzu virüslere ve farklı bakterilere karşı korur. Bu karışım kendi alanında oldukça zengin ve antioksidan barındırır, ayrıca anti - bakteriyel özelliğine sahiptir. Sindirim sorunu yaşayanlar için faydalı olduğu ve mide rahatsızlıkları için bu karışım yardımcı olmaktadır. Bağırsak sorunu yaşayanlar içinde oldukça yararlıdır.

Kilo vermenize yardımcı olur

Bir çok rahatsızlığa faydası olan bal ve tarçın , kilo vermenize de yardımcı olmaktadır. Kilo vermek için bal ve tarçın tozu kullanmanız gerekiyor. Bal ve tarçın tozunu sıcak su içinde karıştıralım ve daha hızlı kilo vermek için günde 3 kez kullanabilirsiniz. Vücutta oluşan yağ birikimini önlemektedir.

İdrar ( Mesane ) iltihabını yok ediyor

Bal ve tarçın karışımı, bir bardak su ve bir çorba kaşığı gerçek bal ve 2 çay kaşığı tarçın ekleyip karıştıralım. Mesanenizde oluşan iltihap ve bakterileri tamamen yok edecektir.

Kalp hastalığana faydaları

Kalp hastalığı olanlar için bu karışım oldukça faydalıdır. Bir çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı tarçın bir kabın içinde karıştıralım. Yapmış olduğunuz bu karışımı sabahları tüketin. Böylece kalp krizini önler ve kolesterolünüzün düşmesine yardımcı olur, ayrıca kalbinizin güçlenmesine yardımcı olur.

Öksürük ve soğuk algınlığında faydaları

Balın faydaları bitmekle bitmez demiştir. Bu kez, bal ve tarçın karışımı öksürük ve soğuk algınlığında iyileşmenize yardımcı olur. Bu iki karışımda anti - bakteriyel , anti - viral ve anti - mikrobiyal özelliklerine sahiptir. Virüslere karşı savaşır. Bir çorba kaşığı bal ve bir tutam tarçını karıştıralım. Yapmış olduğunuz bu karışımı 3 gün kullanın, soğuk algınlığında iyileşmenize yardımcı olur. Ayrıca sinüslerinizin temizlensine yardımcı olur.

Artrit ağrıları geçirir

İki çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını bir bardak ılık su ile bir karışım hazırlayalım. Sabahları ve akşamları bu karışımı tüketin. Ağrılarınızda azalmaları göreceksiniz.

Sivilceleri yok ediyor

Bu karışım yüzünüzde oldukça rahatsız edici olan sivilceleri tedavi etmektedir. Yapmanız gereken üç yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını karıştıralım. Macun kıvamına gelen bu karışımı sivilcelerinizin olduğu kısımlara sürün ve bir gece yüzünüzde beklemeli. Bu karışım cilt sorunlarında bir çok hastalığı tedavi etmektedir. Ayrıca saçkıran , egzama gibi hastalıklarınız içinde oldukça faydalıdır.

Kolesterolü düşürmektedir

Kolesterol sorunu yaşayanlar için iki yemek kaşığı bal, üç çay kaşığı tarçın ve 1/2 litre su ile karıştıralım. Yaptığınız bu karışım içecek kolesterolü yüksek olanlar için çok faydalı olacaktır.

Ağız kokusunu giderir

Faydaları saymakla bitmeyen bal ve tarçın, içinde anti-inflamatuar özelliklerine sahiptir. Diş enfeksiyonunda ve diş etlerinde sorun olanlar için bu uygulama faydalı olacaktır. Bu karışımı düzenli olarak dişlerinize ve diş etinize sürün. Hazırladığınız karışım ağızda oluşan koku ve ağızda oluşan bakterilerin yayılmasını önler ve kokmamasını sağlar.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...