Çok Hızlı Yağ Yakan Su

10 Kasım 2020

Yeni bir uygulamaya yapmaya ne dersin? Örneğin zencefil suyu diyebiliriz. Adalelerde oluşan irini azaltmak için zencefil oldukça faydalıdır. Uzmanların araştırmalarına göre her gün zencefil tükettiğinizde yapılan egzersiz sonunda ağrıların daha az olduğu görülmüştür. Beden ağırlığı için yapılan Gingerol çalışması yapılmıştır. Eğer vücudunuz için zencefil desteği yaptığınızda bedeninizde ağırlığın glukoz ve insilüni düzeyini eksilterek obezite olmayı engellenebiliyor.

Sadece kilo vermenize yardımcı olmayan zencefil, vücudunuz için başka faydaları da vardır. Eğer mide bulantısı yaşarsanız zencefil bunun için faydalı olacaktır.

Vücut için faydalı olan zencefili sizler ile paylaşıyoruz.

İrin sökücü etkisi

İrin sökmede zencefil oldukça etkilidir. Eklemlerde oluşan şişkinlik, ağrı ve irini azaltmaya yardımcı olur zencefil suyu. Yapılan bir üniversite araştırması sonucu zencefil kullanmak egzersiz ağrıları %25 oranında azalttığı görülmüş.

Bel ağrısını hafifletmektedir

Eğer sizlerde sürekli olarak regl ağrısı çekiyorsanız zencefil desteği almalısınız. Araştırmalar sonucu zencefilin regl ağrılarını azaltmaya Mefenamik ve Ibuprofen asidi kadar etkisi vardır. Ayrıca regl ağrılarının belli bir süre sonra azalttığı görülmektedir.

Zencefil suyu tarifi

Malzemeler

  • 1 adet salatalık
  • 1 çay kaşık rendelenmiş zencefil
  • 1 lime
  • 1 tane limon
  • 700 ml su
  • 1-2 taze nane yaprağı

Hazırlanış

İlk olarak salatalıkları soyun ve dilimleyin. Aynı şekilde zencefil, lime ve limonu da dilimleyin. 2 litre su içine nane yaprakları ve diğer malzemeleri ekleyin. Bu karışımı tüm gece buzdolabında beklesin. Karışımı günlük özellikle aç karnına sabahları 3 bardak için.

 

Zararları

Tüm bitkiler de olduğu gibi bunu da kullanmadan önce biraz bilgi sahibi olmalısınız. Yan etkileri görülmeyen zencefil bazen hazımsızlık, mide fesadı, mide yanması ve ağızda yanmalar görülmektedir. Günde en az 4 gramdan fazla kullanmayın.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...