Dalgıç Deniz Altında Eski Bir Fotoğraf Makinası Buldu İçindeki Fotoğrafları Göründüğünde Çok Şaşırdı

17 Kasım 2020

Bir arkadaş grubu deniz altında arama yaparken okyanusun dibinde bir fotoğraf makinası gördüler. Makinenin artık çalışması mümkün değildi. Ama içindeki hafıza kartına uzun uğraşlar sonunda tüm görüntülere ulaşıldı.

Hafıza kartın içindekileri görünce bu kişinin uzun yıllar önce yaşamadığını anlamışlardı. Bu kişiye ulaşmak için aramaya karar verdiler.

Bu genç dalgıçlar denizin dibinde buldukları makinenin içindeki fotoğrafları gördüklerinde bu kadar şaşırmayı beklemiyorlardı. Gördükleri resimlerden sonra bu kişiyi bulmanın kendileri için bir sorumluluk olarak düşündüler.

Makine kullanılmayacak şekilde olsa da, fotoğrafların sahibi için önemli olabileceğini düşündüler. Gördükleri resimlerin bu kişi için manevi değeri olduğunu düşündüler.

Hafıza kartının makineden çıktıktan sonra ki hali.

Hafıza kartını alabilmek için mecburen makinenin içini çıkartmak zorunda kalmışlardı. Böylece bir çok fotoğrafa ulaşmışlardı.

Bir çok fotoğraf ve videoların hiç bir şekilde bozulmadan durduğu gördüler. En son çekildikleri fotoğraf 2012 yılı olarak göründüğünden aradan 8 yıl geçtiği düşündüler. Bunca sene hafıza kartının su altında hiç bir şey olmadan kalmasına hala inanamıyorlardı.

En son çekilen fotoğrafta ise 10 kişilik bir arkadaş grubu görünüyordu. O fotoğraflar

Bu fotoğrafta makinenin kime ait olduğunu bulmaları için yardımcı olacağını düşündüler. Bir çok insan vardı görenler bunu tanıyacaktı.

Genç dalgıçlar bulundukları yerde çok fazla panoda fotoğraf yapıştırarak kime ait olduğunu öğrenmek istediklerini yazdılar. Bir süre sonra bir kaç ipucu buldular.

Kasabada yaşan bir kadın fotoğrafta olan bir kişinin Paul Burgoyne olduğunu söyledi ve bu kişinin bir tekne kazası geçirdiğini söyledi.

Kadının bu kişinin yani Paul Burgoyne kazadan kurtulduğunu ama bir daha onu görmediğini belirtti. Bir isme ulaşmışlardı ona yaklaştıklarını biliyorlardı.

Sosyal medya üzerinden Paul Burgoyne ile ilgili araştırma yaparak ona ulaştılar. Bulundukları yerden 250 km uzağında yaşadığını öğrendiler. Telefon numarasına da ulaştılar ve aradıklarında cevap vermemişti. Bu durumda ona bir sesli mesaj gönderdiler. Ve Paul onlara geri döndü. Bu genç dalgıçlar kendisine makineden hemen bahsetmek istemediler. Bir yerde görüşüp konuşmak istediklerini söylediler ve bir kafede buluşmak için anlaştılar.

Bir hafta sonun buluştular ve dalgıçlar ona sd kartı ve makineyi gösterdiler. Paul makineyi gördüğünde ağlamaya başladı..

Paul şunları söyledi:

Bu fotoğraf makineyi göreceğimi hiç düşünmüyordum, fotoğrafta kaybettiğim çok yakın arkadaşlarım var. O anılar benim için çok kıymetli ve size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyor dedi.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...