Deodorantın Bilmediğiniz 8 farklı özellikleri

14 Ocak 2021

Hayatımızda bizi en kötü durumdayken kurtaran şey deodorant diyebiliriz. Sanırım dünyada bulunan en iyi buluş demek doğru olur. Çok sıcak havalarda, aşırı terleyen biriyseniz yada duş alamadığınız günlerde ilk ihtiyacınız olan şey deodoranttır.

Deodorantı yalnızca koltuk altı için değil, göğüs altına ve ayak altına da kullanılıyor.

Çok satan bilgiler olarak sizler için deodorantın 8 özelliğinden bahsetmek istiyoruz.

Belki de deodorant kullanmayı sevmiyorsunuz. Ama bu paylaştıklarımızı okuduktan sonra düşünceleriniz değişebilir ve bundan sonra sizde kullanmak isteyeceksiniz. Ayrıca deodorant kullanımlarda içerisinde alüminyum olup olmadığına bakın mutlaka. Alüminyum barındırmayan deodorantları eczanelerde bulmanız mümkün.

Şimdi sizlerle deodorant ile ilgili duymadığınız bilgilerden bahsedeceğiz.

1- Sivilceler için uygulama

Sizin de kurtulamadığınız sivilceleriniz varsa deodorant kullanmayı denemelisiniz. Deodorant içinde bulunan ter önleyici olan madde sayesinde sivilcelerinizin kurumasını sağlayacak. Ter önleyici olan deodorant sivilcelere de iyi gelmektedir.

2- Göğüs altında oluşan ter

Koltuk altınıza sürdüğünüz gibi deodorantı, göğüs altına sürerek de terden kurtulmanız mümkün. İş yada sporda oluşan bu terlemeyi önlemek için bunu yapmanız yeterli olacaktır. En çokta yaz döneminde bu gibi sorunların yaşanmasını önleyebilirsiniz.

3- Daha rahat pantolon giymek

Çoğumuz dar lan pantolon giymeyi severiz. Ama giyerken çok zorlanabiliyoruz. Bu gibi durumlarda daha rahat giymek için yapacağınız tek şey, bacaklarınıza deodorant sürmek olacaktır. Böylece pantolonu daha rahat giyildiğini görebilirsiniz.

4- Güneş gözlüklerinin kaymasını önler

Sürekli güneş gözlüğü kullanan bir kişiyseniz, eminim gözlüğünüz burnunuzun üstünde çok sık kayma oluyordur. İşte burada imdadınıza deodorant yetişecektir. Yapmanız gereken şey, burnunuzun üstüne deodorant sürmek olsun. Artık güneş gözlüğünüzün kaymadığını göreceksiniz.

5- Koltukta oluşan ter lekesi

Evde bizden yada gelen misafirlerden kaynaklı koltukta ter olma durumu olabiliyor. Sizde misafirliğe gittiğinizde bu gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız, yapmanız gereken şey sırtınıza deodorant sürün ve öyle gidin. Gittiğiniz evde sizin için kötü sözler duymayacağınızdan emin olabilirsiniz.

6- Gece terleme yaşayanlar

Bazılarımız geceleri uykuda çok terler ve uyandığında tüm yastık ve çarşaflar ter içinde kaldığını görürüz. Bu şekilde uyanmamak için yapacağınız şey, çok terleyen bölgenize deodorant sürün ve o şekilde uykuya geçin.

7- Ayak kokusuna iyi geliyor

Deodorantı yalnızca koltuk altı için kullanmıyoruz. Tüm gün ayakta geçirdiğimiz bir gün sonunda ayaklarda koku olabiliyor. Bunun için yapmanız gereken şey ise, ayak parmak aralarına ve ayak tabanına bir miktar deodorant sürün ve bu kokuyu yok edebilirsiniz.

8- Ayakkabı vurmasını önlüyor

Daha çok yeni aldığınız bir ayakkabının arkası ayağımıza vurur. Eminim bu durum çok can sıkıcı olabiliyor. Bunun için yapacağınız şey ayağınızın arkasına bir miktar deodorant sürün ve artık ayakkabının ayağınıza vurmadığını göreceksiniz.

Sizlerde deodorant ile ilgili bildiklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...