Detoks Suyu Nedir Nasıl Hazırlanır Neye Fayda Sağlar?

24 Aralık 2021

Detoks Suyu Nedir Nasıl Hazırlanır Neye Fayda Sağlar?

Detoks suyu son yılların en çok tüketilen içeceklerinden biridir. Doğru malzemelerin birleşimi ile birçok faydası vardır. Birçok çeşitte detoks suları hazırlanabilir. Bu sular vücuttaki ödemin atılmasına, yağ yakımına, kilo vermeye ve metabolizmayı hızlandırmaya gibi birçok önemli faydası bulunmaktadır. Hem tat olarak güzel hem de faydası çok olduğu için birçok kişi kendi detoks suyunu hazırlayarak tüketmektedir. Detoks suları evde hızlı ve basit bir şekilde de hazırlanabilmektedir. Özellikle bazı malzemeler ile yapılan detoks sularının faydaları çok fazladır.

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Çok çeşitte detoks suları hazırlanabilmektedir. En çok yapılan ve faydalı olan detoks suları ise şu şekilde olmaktadır;

  • Salatalık-maydanoz suyu: İlk olarak bir su kabına ya da sürahiye su doldurulur. Daha sonra salatalık kabukları ile birlikte ince ince doğranarak suyun içerisine atılır. Maydanozlar da yıkanarak suyun içerisine koyulur. Ve hazırlanan su 1 gece bekletilerek ertesi gün tüketilebilir.
  • Limon-tarçın suyu: Limon’un zayıflatıcı ve ödem atıcı özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle detoks sularında sıklıkla kullanılır. Limonlar ince ince dilimlenerek suyun içerisine eklenir. Daha sonra tarçın kabuğu da bu karışımın içerisine eklenir. Bu karışımdaki malzemelerin suyun içerisine iyice geçmesi için bir gece bekletildikten sonra tüketmek daha iyi olacaktır.
  • Elma-Portakal suyu: Daha iyi tadı olan detoks suyu sevenlerin bayıldığı bir detoks suyudur. Portakal ve elma ince ince dilimlenerek suyun içerisine koyulur. Ve daha sonra tüketilebilir.
  • Nar-tarçın kabuğu:1 adet narın yarısının taneleri ayrılarak suyun içerisine eklenir. Daha sonra bir tarçın kabuğu da bu karışıma eklenerek detoks suyu hazırlanır.
  • Yeşil elma-Maydanoz suyu: Detoks içeceklerinin en çok kullanılanlarından biridir. Maydanoz iyice temizlendikten sonra suya eklenir. Daha sonra yeşil elma da eklenerek su hazır hale getirilir.
  • Maydanoz, tarçın kabuğu-limon: En faydalı detoks su tariflerinden biridir. Maydanozlar suya eklenir. Ve daha sonra bir tarçın kabuğu ve yarım limon dilimlenerek su hazır hale getirilir. Bir gece bekletildikten sonra tüketilebilir.

Detoks Sularının Faydaları Nelerdir?

Detoks suyu içerisinde kullanılan malzemeye göre faydaları değişmektedir. Örneğin salatalık-maydanoz detoks suyunun faydası metabolizmayı hızlandırmasıdır. Limon-tarçın kabuğu suyunun ise hem iştahı kapatması hem de tatlı ihtiyacını gidermesidir. Elma-portakal detoks suyunun ise tok tutma gibi faydası bulunmaktadır. Nar-tarçın kabuğu detoks suyunun ise tok kalmaya yardımcı olması gibi bir faydası bulunmaktadır. Yeşil elma-maydanoz detoks suyu kilo vermeye yardımcı olmaktadır. En çok kullanılan maydanoz, tarçın kabuğu ve limon detoks suyu ise hem metabolizmayı hızlandırır hem de kilo vermeyi sağlar.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...