Diş Eti Çekilmesinde Bitkisel Yöntem İle Tedavi

25 Eylül 2020

Diş eti çekilmesinde bitkisel tedavi etme yöntemi

Eminim çoğunuzda diş eti çekilmesi oluyordur. Sizde bu durumdan muzdaripseniz bu paylaşımımızda diş eti çekilmesi için iyi gelen bitkisel doğal yöntemler ile tedavi edebilirsiniz.

Kekik

Diş eti çekilmesinde kekik oldukça faydalı bitkisel bir tedavi etme yöntemidir. İlk olarak 1 bardak su kaynatalım , 2 tatlı kaşığı kurumuş kekik suyun içine koyalım beş dakika su içinde kaynasın. Kaynadıktan sonra soğuması için bekletelim ve süzelim. Gün içinde üç defa bu karışım ile gargara yapın. Yalnız bu uygulamayı her gün aynı şekilde kaynatarak karışımı hazırlayalım.

Şap Uygulaması

Diş etinde oluşan iltihapları kurumasına oldukça faydalı olan şap tedavisi etkili bir yöntemdir. Şap uygulaması dişte oluşan kanamalarda ve ağızdaki bakterileri yok etmesinde yardımcı olur. Öncelikle 1 bardak sıcak su içine 1 tatlı kaşık şap ve bir miktar tuz ekleyip karıştıralım. Karışım ılıklaştığında 2-3 dakika ağızda çalkalayalım. Yapmış olduğunuz bu karışımı günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Yalnız unutmamanız gereken şey bu karışımı yutmayınız ve çalkaladıktan sonra ağzınızı çeşme suyu ile yıkayın.

Hardal Yağı Uygulaması

Diş eti çekilmesinde iyi gelen diğer bir yöntemse hardal yağıdır. Hardal yağı dişte ki çekilmeyi durduran bitkisel bir yöntemdir. Hardal yağını 1 tatlı kaşığı kadar avucunuzun içine dökelim ve üstüne biraz tuz dökelim. Diğer parmağınız ile işaret parmağınızla bu uygulamayı diş etlerinize ve dişinize masaj yaparak uygulayın. Bunu bir 5 dakika sürün ardından ağzınızı su ile yıkayın. Bunu günde üç defa yapın.

Yeşil Çay Uygulaması

Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Bu kez diş eti çekilmelerinde yardımcı olacaktır. Yeşil çay içeriğinde antioksidan bulunur . Bu antioksidan sayesinde diş eti çekilmelerinde oldukça faydalı olacaktır. Sürekli diş eti problemi yaşıyorsanız günde 2-3 kez tüketebilirsiniz.

Aloe-Vera Uygulaması

Diş ve diş eti çekimlerinde diğer bir uygulama ise aloe-vera dur. Aleo vera içeriğinde Anti-bakteriyel ayrıca anti-inflamatuar bulunur. Bu özelliklerinden dolayı diş eti çekilmelerinde oldukça faydalı bir yöntem tedavisidir. Bu bitkiyi keserek içinde çıkan jeli diş etlerinize ve dişinize sürün 1-2 dakika masaj yaparak devam edin daha sonra su ile ağzınızı yıkayın. Farklı bir yöntemi ise sabah uyandığınızda yarım bardak su içine aloe vera jelini koyup ağzınızı çalkalayın. Aynı uygulamayı akşam yatmadan öncede yapabilirsiniz.

Karanfil Uygulaması

Karanfil ağız kokusu gidermesinde oldukça önemli rol oynayan bir baharat türüdür. Bunu daha çok büyüklerimiz kullanır. Karanfilin kendisine has bir kokusu vardır. Bu baharat ağız sağlığında oldukça faydalı rol oynar. Karanfili yemekten sonra bir kaç adet ağzınıza atıp çiğneyin ayrıca karanfil yağı ile dişinize masaj yapabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...