Doğal Yöntemlerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

10 Mart 2022

Doğal Yöntemlerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildimiz sürekli kendini yenileyen bir formda yaratılmıştır. Ancak yaş ilerlediğinde ve yaşam koşullarımız gibi faktörler zamanla cildimizin elastikiyetini kaybetmesine neden olabilmektedir. Cildin doğal nem ihtiyacını karşılayamadığı durumlarda kırışıklıklar meydana gelerek cildimizde ince çizgi görünümleri ve kırışıklıklar gözlenebilmektedir. Tüm bu sebeplerle erkek ve kadın ayırımı olmaksızın cildimizin bakımına özen göstermemiz gerekmektedir. Doğal yöntemler ile cilt bakımı nasıl yapılır? Sorusu arama motorlarında sürekli araştırılan konulardan bir tanesidir. Yazımızın devamında bu soru ile ilgili gerekli cevapları bulabilirsiniz.

  • Doğal yöntemler ile yapılan cilt bakımları çoğunlukla evde kendi başınıza yapılabilecek işlemlerden oluşmaktadır. Cilt bakımının ilk aşaması öncelikle cildinizi nazikçe arındırmaktan başlamalıdır. Cildimiz dışarda bulunan ortamlarda toz, duman ve kimyasallardan sürekli etkilenir pozisyondadır. Özellikle düzenli olarak makyaj yapan kişilerin cildin arındırılması işlemlerini aksatmadan yerine getirmesi cildin kendini yenilemeye fırsat verebilmesi için oldukça önemlidir. Arındırma işlemlerini bu işlem için özel olarak geliştirilmiş kozmetik ürünler yardımı ile yapabileceğiniz gibi evde her zaman bulunabilen maden suyu yardımı ile de kolayca yapabilirsiniz. Maden suyu içeriğinde bulunan zengin mineraller ile cildimizi rahatlıkla arındırabilen bir sudur. Pamuk yardımı ile uygulayabileceğiniz bu arındırma işlemi sonrası cildinizin parladığını hissedebilirsiniz.
  • Arındırılmış cildiniz üzerine evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz peeling tarifleri ile nemlendirebilirsiniz. Zeytinyağı hemen hemen her dönemde cilt için kullanılabilecek en iyi ve en doğal nemlendiricilerden biridir. Bir iki çorba kaşığı zeytinyağını bir ölçek şeker ile karıştırıp hazırlayacağınız peeling karışımını nazikçe yüzünüze sürerek yarım saat bekletmeniz yeterlidir. Ardından ılık su kullanarak yüzünüzü yıkayabilir ve cildinizde bulunan ölü derilerden bu işlemle kurtulabilirsiniz.
  • Bu işlemlerin ardından evken kendiniz hazırlayabileceğiniz nemlendirici kremler ile cildinizi nemlendirerek doğal bir bakım yapmış olursunuz. Krem hazırlarken yine her evde rahatlıkla bulunabilecek zeytin yağı, eczaneden kolaylıkla temin edebileceğiniz E vitamini serumu,  hindistan cevizi yağı ve kakao yağından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz dha koyu bir kıvam elde etmek için balmumu yağını da bu karışıma ekleyerek kreminizi hazırlayabilirsiniz. Son derece besleyici özellikte olan bu krem yardımı ile cildinizi doğal yollarla besleyip doğal yöntemler ile yapılmış cilt bakım işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...