Dr. Mehmet Öz Çarşaflarınızın Altına Sabun Koyun Ve Farkı Görün!

3 Aralık 2020

Daha sağlıklı olabilmek için sağlık kurumlarına gitmek gerekmekte. Başvurduğumuz sağlık kurumlarında, doktorların yapmış olduğu incelemeler sonunda verilen tedavi yöntemleri ile sorunu çözmeye çalışırlar.

Çoğu hastanın bu şekilde yapılan tedavi sonunda tamamlanmış olsa da, insanların problemleri ve sıkıntıları tam olarak geçmiyor. En çokta kronik hastalığı olan kişilerde, kullandıkları ilaçların oluşturduğu yan etkiler sonunda farklı hastalıkları destekliyor. Verilen ilaçlar ile düzeltilmesi gereken hastalığı düzeltirken, diğer yandan farklı hastalıklar ediniyoruz. Böylece doktorların vermiş olduğu ilaçlar ile ortaya çıkan yan etkiler diğer hastalıkların çıkması ile tam bir kısır döngü haline giriyor.

Doğal yöntemler ile hastalıklara müdahale edebilmek

Yapılan araştırmalar sonunda, özellikle Dr. Mehmet Öz'ün yaptığı açıklamalar oldukça dikkat çekici. En çok böbrek, bacak sendromu, eklem ağrıları ve şeker gibi hastalıklara karşı yapılacak doğal yöntemlerden bahsediyor.

Dr. Mehmet Öz'ün Önerileri Neler

Dünyaca ünlü Dr. Mehmet Öz, tecrübeleri sonucunda diyabet, böbrek, huzursuz bacak sendromu, kalp ve tansiyon gibi hastalıklara farklı çözümler öneriyor. Dr. Öz, bazı rahatsızlıkların bazı anları tetiklediğini düşünerek gece artan rahatsızlıklar için yapılabilir bazı doğal yöntemler ile önerilerde bulunuyor.

Gece en fazla görünen rahatsızlık, kas ve bacak ağrıları ve bu ağrıların fazla olmasının nedeni ise günlük yaşamımızda olan sorunların %10 olduğunu söyleyen Dr. Öz, geri kalanın %90 ise diğer farklı hastalıklardan kaynaklı olabileceğini belirtiyor.

Çarşaf altında sabun eklemek doğrumu peki?

Dr. Mehmet Öz, ilk olarak tüm hastaların hekimlerin vermiş olduğu reçeteler ile yapılması fakat bu tedaviler ile birlikte doğal uygulamaları da ekleyebileceğini belirtiyor. Ayak, eklem ve kas ağrıların için yatmadan önce çarşafınızın altına bir kalıp sabun koymak iyi geleceğini belirtiyor. Sabun içerisinde olan sodyum klorürün cilt altına temas eder ve cildin sakinleşmesine, ağrıların olumsuz etkisini aldığını belirtiyor.

Lavanta sabununun ağrılara faydası

Dr. Mehmet Öz, lavanta sabunun kas gevşetici özelliği ve içerisinde bulunan antioksidan etkisinin yoğun olması nedeniyle, sabunu çarşaf altına koymayı tavsiye ediyor. Sinir sistemine olumlu yönde etkisi olan sodyum klorür bakımında zengin olması uyku anında meydana gelen ağrı ve sızıları etkisiz hale getirmektedir. Böylece uyumadan önce çarşaf altına bir kalıp sabun koymak, ağrılarınızı yok etmenize yardımcı olacaktır.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...