Düz ve İnce Bacaklar İçin Öneriler

5 Ağustos 2020

Sağlıklı uyku güne huzurlu ve mutlu başlamak için hepimizin ihtiyacıdır.Kaliteli bir uyku uyuyan insan sabaha dinç uyanır ve güne pozitif başlar.O yüzden uyku düzenimize ve rahat uyku uymaya özen göstermeliyiz.Kaliteli ve huzurlu uyku için sizlere bir kaç egzersiz hareketi önereceğiz.Hem rahat uykuya hemde fit bacaklara sahip olacaksınız.Özellikle kadınların korkulu rüyası olan kalın bacaklara elveda demenin zamanı geldi.

bacak haraketi evde her kadınının kolayca yapabileceği ve çok etkili bir egzersiz.Özellikle iç bacağın incelmesine çok yardımcıdır.Bu harekete başlamadan önce dik pozisyon alın.Bacaklarınızı omuz hizasına alın ve açın .Daha sonra resimde gösterildiği gibi ellerinizi göğüs bölgesinde birleştirin.Daha sonra düz bir şekilde dizleri hafif kırarak eğilin ve aynı şekilde kalkın.Bu hareket kalça , basen ve iç bacak yağını eritmek için harika bir harekettir.Hatta karın kısmı yağları içinde çok yararlıdır.Bu harakete başlamadan önce lütfen ısınma hareketi yapın. Daha hızlı sonuç almak için ağırlık kullanarak da yapılabilir.

Bacak egzersizi kalça ve bacak eritmek için çok etkili bir yöntem.Aynı zamanda dizlerinizin sağlığı için de çok faydalıdır.Bu hareketi yaparken ayakta dik bir pozisyon almamız gerekli .Dik pozisyonda durup ,belimizi kıvırmadan bir ayağımızı öne doğru diğer ayağımızı geriye doğru itiyoruz.Bu hareketi yaparken dizleri yere temas ettirmiyoruz.Bu hareketi 3 er set olarak uygulayınız. Lütfen yaparken pes etmeyiniz ve kendinizi çok zorlamayınız.Dizlerinizde anormal ağrı hissederseniz bu hareketi yapmayı bırakınız.

Yere düz bir pozisyonda uzanın.Ayaklarınızı Yukarı kaldırarak makas şeklinde hareket yapın.Bu hareketi yaparken belin düz olamasına önem gösterin.Ayaklar yere değmesin.Bu hareketi de 3 er set halinde uygulayın.

Bu hareket için ayakta dik bir pozisyon alın ve bacak açılımı omuz hizasında olmalı.Ayağınızı kaldırın ve kırın.Kaldırmış olduğunuz ayağınızı diğer ayağınıza doğru hareket ettirerek ve ters yönünüze doğru düz bir şekilde açın.Bu hareketi 15 tekarar olacak şeklide yapabilirsiniz.Bu hareketi yaparken denge önemli denge için ellerinizden yardım alınız.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...