Egzamaya İnanılmaz Faydası Olan Dut Tarifi

20 Aralık 2020

Yaz dönemlerinde fazlaca tükettiğimiz dut meyvesi, sağlık açısından da oldukça faydaları vardır. Ne kadar toplaması zor olsa da buna deneyecek faydaları olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Bir çok sağlık sorunlarında faydası bulunan dutun, en belirgin özelliği ise egzamaya olan etkisi. Çoğumuzun bildiği gibi egzama deride oluşan mikroorganizmalar sonucunda yada psikolojik sorunlardan dolayı ortaya çıkabilen bir kaşıntı türüdür. Zaman zaman gitse de tekrar kaşıntı devam eder. Tamamen kurtulma isteği olsa da ilaç sadece yatırıyor. Şimdi sizler ile paylaşacağımız tarif ile kurtulmanız mümkündür.

İlk olarak olması gereken şey yarım litre temiz su ve bir avuç kadar kuru dut alalım. Temiz suyu kaynatalım içerisine dutları ilave edelim. Yaklaşık 6 dakika sonra sonra ocağın altını kapatalım ve soğuması için bekletelim.

Soğuyan karışıma egzama olan bölgeyi içine koyun. Hazırladığınız karışım kabın içine egzama bölgeler sığmayacak ise, bir pamuk yardımı ile o bölgelere yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde 10 dakika durması yetecektir.

Bu uygulamayı haftanın 3 kez ve 2 hafta olacak şekilde yapmalısınız. Bu süre zarfından sonra egzamalarınızda azalma başlayacaktır.

Ayrıca bu işlemi her yaptığınızda tarifi tekrar hazırlamalısınız. Soğumuş ve kalan karışım tekrar kullanılmaz. Her egzama farklı olabiliyor, bu nedenle bu durumlarda bir uzmandan destek almanızı öneriyoruz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...