Elektrik Süpürgesini Bozan Durumlar Neler ?

28 Şubat 2021

Evde mutlaka temizlik yapılır. Hem hijyen hem de temizlik için gereklidir. Her evde mutlaka olmazsa olamazı elektrik süpürgesi vardır. Elektrik süpürgeyle süpürmek her zaman daha kolay olmuştur.

evlerimizde elektrik süpürgeyi kullanmamanız gereken yerler

Kırık camlar

Evde zaman zaman bardak yada tabak kırılmaları olabiliyor. Bu gibi durumlarda hemen elektrik süpürgesi kullanılır. Ama sakın kullanmayın! Nedeni ise cam kırıkları aksamına zarar vermektedir. İçinde olan torbasının yırtılmasına neden olabiliyor. Ayrıca hortuma sıkışabiliyor ve vakumun içinde çizilmeler yaşanabiliyor.

Burada yapacağınız temizleme yöntemi ise, büyük olan parçaları el ile toplayın küçük olanları ise bir parça ekmek dilimi ile cam parçalarının üstüne bastırarak alabilirsiniz. Böylece küçük olan cam kırıntıları ekmeğe yapışacaktır. Daha iyi toplaması için ekmeği çok az ıslatabilirsiniz.

Islak yerler

Evde temizlik yapıldığında zemini elektrik süpürgesi ile temizlemek kolay bir yöntemdir. Zaman zaman çok az ıslak olduğunu düşündüğümüz yerleri de elektrik süpürgesi ile süpürebiliyoruz. Ama bunu sakın yapmayın. Süpürdüğünüz yerdeki nem elektrik süpürgesine girdiğinde küf oluşmasına sebep olabilir. Buda makinenizin çalışmasını engelleri.

Makyaj ürünleri

Bazen kullandığımız makyaj malzemeleri yere dökülebiliyor. Bu gibi durumlarda hemen elektrik süpürgesi kullanılır. Ama bunu yapmayın.

Çünkü, bazı durumlarda makyaj tozu makine hapsetmek yerine etrafa yayabiliyor. Far ve fondöten gibi makyaj malzemeleri makinanın tıkanmasına neden oluyor.

Saç kılları

Zemine düşün bir kaç kılları temizlemede hiç bir sakınca yoktur. Ama çok fazla saç kılları temizlemede sorun yaşanabilmektedir. Saçlar süpürgenin fırçasına dolaşabilir ve bunun sonucunda elektrik süpürgenizin kullanımı zorlaşabilir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...