En Çok Zayıflatan Sporlar Nelerdir?

31 Ekim 2021

En Çok Zayıflatan Sporlar Nelerdir?

En Çok Zayıflatan Sporlar Nelerdir? Hayatımızda her zaman karşımıza çıkabilecek olan spor, hayatımızla iç içe olduğu kadar önemli de olan bir temel ihtiyaçtır. Çünkü sağlıklı yaşamak için en büyük gerekliliklerin başında yer almaktadır. Bazılarımız sporu meslek olduğu için, bazılarımız sadece zevk için ve bazılarımız ise yukarıda belirttiğimiz gibi sağlık için yapmaktadır. Özellikle kilo anlamında sağlıklı olmayan bireylerin spor yapması kilo almak ya da vermek için oldukça önemli bir durumdur.

 

 

Kilo Vermeye En Çok Yardımcı Olan Sporlar Nelerdir?

En Çok Zayıflatan Sporlar Nelerdir? sorusunun cevabı olarak herkesin aklına gelen sporların başında tempolu yürüyüş, tempolu koşu ve bisiklet sürmek akıllara yer almaktadır. Ancak basit bir örnek vermek gerekirse 1 kiloyu yakmak için yaklaşık 10 saat bisiklet sürmek gerekmektedir. Bu da maalesef ki mümkün bir şey değildir. Çünkü bisiklete düzenli olarak her gün bir saat bindiğinizde yaklaşık 600 civarında kalori harcarsınız. Bunların yanında koşarak ve yürüyerek de kalori yakabilirsiniz. Koşarak, yürümeye oranla daha fazla kalori yakacağınızdan yürümeye oranla daha net bir sonuç verecektir. Diğer sporların aksine bu üç spor herkes tarafından yapılabileceğinizden kısa vadede olmasa da uzun vadede kilo vermenize oldukça yardımcı olabilecek sporlardır.

En Çok Kalori Yaktıran Spor Nedir?

En Çok Zayıflatan Sporlar Nelerdir? sorusunun cevaplarının başında aklınıza gelmeyecek sporlardan birisi olan Kick Boks yer almaktadır. Kick Boks'ta güce dayalı bir performans göstermek gerekli olduğundan oldukça fazla performans gerektirmekte ve bu performans sonucunda da kalori yakmanıza çok fazla yardımcı olmaktadır. Kick Boksun yanında Pilates de zayıf görünmenize yardımcı olabilecek bir spor çeşididir. Pilates, her ne kadar kilo yakmanıza az da olsa yardımcı olsa da ana kilo yakma sporlarının başında yer almamaktadır. Pilates daha çok vücudunuzun dengelenmesine, toplanıp sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Pilates yaparken çok fazla kalori yakıp fazla kilo vermeseniz de vücudunuz sıkılaşacağı için eski halinizden daha zayıf görünürsünüz. Yani kısacası pilates, çok hızlı kilo vermek isteyenler için değil, az kilo fazlası olan ve bunlardan kurtularak vücudunu düzene sokmak isteyen kişiler için daha uygundur diyebiliriz.

 

Bunların yanı sıra yüzme, fitness, ip atlama ve zumba dansı gibi daha farklı zayıflama yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları en az kick boks gibi etkili olan yöntemlerdir. Eğer rutin sporları yapmak ve kick boks yaparak hasar almak istemiyorsanız bu sporları yaparak zayıflamaya çalışabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Basketbolda İşaretler Ne Anlama Gelir?

26 Mayıs 2022

Basketbolda İşaretler Ne Anlama Gelir?Basketbolda hakemlerin kullandığı pek çok işaret bu...

Yaşlılıkta Spor Yapmanın Önemi Nedir?  

19 Mayıs 2022

Yaşlılıkta Spor Yapmanın Önemi Nedir?  Yaşlılıkta spor yapmanın önemi nedir sorusu he...

Uzak Doğu Dövüş Sporları

18 Mayıs 2022

Uzak Doğu Dövüş SporlarıUzakdoğu dövüş sporları rakibin saldırısını durdurmayı am...

WWE Nedir?

18 Mayıs 2022

WWE Nedir?WWE, World Wrestling Entertainment teriminin kısaltması olarak kullanılmaktadır. A...