En İyi Akıllı Telefonlar Nelerdir?

2 Temmuz 2022

En İyi Akıllı Telefonlar Nelerdir?

Geçtiğimiz yıldan bu yana çıkan en iyi akıllı telefonlar hangisidir sorusu telefonunu yenilemek isteyen kişiler başta olmak üzere sürekli telefon problemi yaşayan aradığı özelliklerin hangi telefonlarda olduğunu merak eden kullanıcılar için merak konusudur. Birçok markanın ödüle layık gördüğü ve en listelerinde açıkladıkları telefonlar ve öne çıkan özelliklerini bu yazımızda sizler için derledik.

Akıllı telefon endüstrisinde diğer tüm sektörler gibi her geçen yıl hızla ilerlemekte ve yeni özellikleri kullanıcılara sunmaktadır. Geçtiğimiz yılın en iyilerinin seçildiği listemizde yüksek performans, fiyat performansı, kamera, teknolojik yenilik gibi özelliklerine bakılarak kategorilerde en iyi akıllı telefonlar hangileri seçilmiş birlikte bakalım.

2021 Yılı En İyi Akıllı Telefonlar

Toplam 6 farklı kategoride değerlendirilen 2021 yılı en iyi akıllı cihazlar APPLE, XIAOMI, HUAWEI, OPPO, SAMSUNG ve MOTOROLA arasından seçildi. Listenin oluşmasında tüm cihazlar detaylı bir şekilde incelendi ve alanında en iyi performansı gösterenler “en” olarak nitelendi. Buna göre;

  • Gücünü Quacomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1 üzerinden alan Xiamo 12 Pro en yüksek performans sahip akıllı cihaz olarak seçildi.
  • En yüksek performans gösteren bir başka akıllı cihaz ise Apple tarafından çıkarılan İPhone 13 Pro oldu. iOS işletim sistemine sahip bu akıllı cihaz 1.sınıf A15 Bionic işlemci ile çalışmaktadır.
  • Listelerde en çok beklenen ödülü ise bu yıl Huawei P50 serisi aldı. Tüm dünyada ilgi ile takip edilen Huawei serisi birçok modeli ile kullanıcıların sevgisini ve beğenisini kazandı. Qualcomm’un Snapdragon 888 SoC işlemcisini kullanan ve üstün bir performans gösteren bu seri gelecek yıllarda da adından sıkça bahsettirecek gibi durmaktadır.
  • En iyi akıllı telefonlar serisinde teknolojik yenilik ödülü Oppo üreticine bu yıl gitti. Oppo son yıllarda yenilikçi tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Katlanabilir akıllı telefon endüstrisinde adeta fırtına koparan Oppo Find N bu yılın teknolojik ödülünü de kaptı.
  • Geçtiğimiz yılın en yenilikçi tasarımı ise herkesin de aklına gelebilecek pazarı çok iyi bir telefona gitti. Herkesin rahatça kullanabileceği Xiaomi, ekran altı kamera teknolojisi ile herkes tarafından sevildi. Xiaoomi Mi MIX 4 bu yılın teknolojik yenilik ödülünün sahibi oldu.
  • En iyi kamera ödülü ise bu yıl iki farklı akıllı cihaza gitti. Bunlardan biri Huawei P50 Pro, fotoğrafların ışık ve renk ayarlarının daha sonradan değiştirilmesini de sunmaktadır. Diğer akıllı cihaz ise Xiaomi Mi 11 Ultra oldu. Xiaomi ve Samsung iş birliği ile yapılan GN2 sensörü kullanılan bu model kullanıcılar tarafından en çok beğenilen akıllı cihazlar serisinde yerini aldı.
  • En iyi akıllı telefonlar arasında en iyi tasarım ödülü ile HONOR 60 serisi karşımıza çıktı. Kavisli tasarımı, üst düzey bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır.

En İyi Fiyat Performansı Gösteren Akıllı Cihazlar

En iyi fiyat performansı gösteren akıllı cihaz ise bu yıl Xiamo’nin alt markası olan Redmi telefonuna gitti Redmi K40 bu yılın en iyi fiyat gösteren akıllı cihazı olarak karşımıza çıktı.

Bu alanda en iyi fiyat performansı gösteren bir başka ürün ise Motorola S30 oldu. Yaklaşık 285 dolar gibi bir başlangıç fiyatı ile kullanıcıların ilgisini de kazandı.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Türk Parası İle Bu Ülkülerde Tam Bir Kral Gibisin

10 Aralık 2020

Türk Parasının Kıymetli Olduğu 10 Ülkeler Eğer bir yurtdışı gezisi pl...

Kozalak Şurubu Nedir?

19 Ocak 2022

Kozalak Şurubu Nedir ?Geçmiş dönemlerde sıklıkla kullanılan ve faydasının saymakla bitm...

Formula 1 Nedir?

13 Mayıs 2022

Formula 1 Nedir?Formula 1, oto yarışlar içerisinde genel itibari ile kendisinden en çok söz...

Apandisit Nasıl Olur, Tedavisi Nasıl Edilir? Patlaması Nasıl Anlaşılıyor?

22 Ekim 2020

Apandisit sorunlarda acil tedavi gerekir. Eğer apandisit müdahalesi erken yapılmaz ise patlayab...