Evde Maske Nasıl Yapılır?

21 Şubat 2022

Evde Maske Nasıl Yapılır?

Cildimiz bütün gün çeşitli tozlara ve kirlere maruz kalıp yıpranmaktadır. Cildimizi belirli periyotlarda temizlemek, arındırmak ve cildimize uygun maskeler ile beslemek hem yaşlanmayı geciktirmekte hem de cildimiz nefes alarak daha canlı ve sıkı görünmesine neden olmaktadır. Yazımızın devamında sizlerin evlerinizde kolaylıkla uygulayabilecekleri maske çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

  • Birinci tarifimizde herkesin evinde rahatlıkla bulabileceği bir maske tarifine yer vereceğiz. Bu maske için bir yumurta akını sarısından ayırmalısınız. Sonrasında içine bir tatlı kaşığı beyaz un ve bir kaç damla limon suyu ekleyerek karışımı homojen hale getirene kadar karıştırmalısınız. Bu elde edilen karışımı yüzünüze bir kaç katman olacak şekilde sürüp on beş yirmi dakika beklettikten sonra yüzününüz ılık su ile yıkamalısınız. Bu hazırladığımız maskeye hafta iki veya üç defa tekrarlamanız hem yüzünüzü canlandıracak hem de pürüzsüz görünmesine neden olacaktır. Bu maske hem kolay hazırlanması hem de etkili sonuç alınması açısından oldukça işlevsel bir maske çeşidi olmaktadır. Yüzünüzü işlemden sonra duruladıktan sonra nemlendiricileriniz ile desteklemeniz işlemin sonucunun daha iyi olmasına sebep olacaktır.
  • İkinci tarifimizde ise hazırlamış olduğumuz ilk maskemiz de ki gibi bir yumurta akı ve püre haline getirdiğimiz avokadodan faydalanabilirsiniz. Avokado içeriğinde bulunan zengin vitaminler ile hem beslenmemizde hem de sürüldüğünde cildimize oldukça faydalı bir ürün grubudur. Tarifimiz oldukça basit bir şekilde hazırlanabilmektedir. Yumurta akını avokado püresi ile karıştırıp yüzümüze sürüyoruz. Yarım saat beklemenin ardından yüzümüzü ılık su ile yıkıyoruz. Bu maske cildi nemlendirme ve besleme açısından oldukça faydalı olmaktadır.
  • Salatalık kullanarak maske hazırlamakta cildimiz için oldukça faydalı olarak verilebilecek maske çeşitlerinden biridir. Evde zamanınız var ise bir adet salatalığı rendeleyerek bir kaşık bal ile birlikte karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Her tip cilt için uygun bu maske ile cildinizin nemlendiğini ilk işleminizden sonra fark edebilirsiniz.

Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz bir çok maske çeşidi olmakla birlikte , bu maskelerin tek kullanımda tüm etkisini göstermesini beklememelisiniz. Cildinizi haftada en az iki olacak şekilde bu tarz maskeler ile canlandırmanız gözenek oluşumlarının önüne geçerek daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Antarktika Gibi, Ülkelere Dahil Olmayan Yerler ile İlgili Yasaları Kimler Belirler?

1 Temmuz 2021

 Dünya üzerinde hiçbir ülkeye ait olmayan ve kimse tarafından yönetilmeyen topraklar vard...

Pi sayısının sonu var mıdır?

4 Mart 2022

Pi sayısının sonu var mıdır? Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan pi sayısı, bugü...

NİETZCHE'NİN FELSEFESİNDEKİ ÜST İNSAN OLMA AŞAMALARI

2 Kasım 2021

NİETZCHE'NİN FELSEFESİNDEKİ ÜST İNSAN OLMA AŞAMALARIFriedrich Wilhelm Nietzsche (15 Ekim ...

Tam 50 Yıl Sonra Karnındaki Bebeği Doğurdu!

17 Kasım 2020

Fasta yaşamakta olan kadın doğum için hastaneye gitti fakat doğuramadı. Faslı kadın Zehra E...