Evimizdeki Turşu Suyu Aşırı Değerli..Sakın Dökmeyin!

6 Aralık 2020

Turşu suyunu dökmeyin nedenini öğrenince çok şaşıracaksınız.Eski çağlardan beri süregelen bir tüketim alışkanlığıdır , turşu suyu.Turşu suyunu bir çok insan turşu tüketiminden sonra dökmektedir.

Bu yazıyı okuduktan sonra turşu suyunun tek zerresini dahi dökmeye kıyamayacaksınız.

Turşu suyunun faydaları

 • Turşu suyu içinde bol miktarda sirke barındırdığı için , sirkedeki asit midede oluşan bulantıyı geçirmeye yarar.Mide bulantısı çekenlere bir bardak turşu suyu yeterli gelir.
 • Sivrisinek ısırığına mucize etki turşu suyu. Yazın bol miktarda sivrisinek ısırığına maruz kalıp ,çokça kaşındığımız olur .Sivrisinek ısırığı olan bölgeye hemen turşu suyu sürü ve o bölgede oluşan kaşıntının geçtiğine şahit olun.Kaşıntı ortadan kaybolduğunda o bölgeyi nemlendirici sürerek nemlendirin.

 • Ev dekorasyonun vazgeçilmezi çiçekler ve bitkilerdir.Muhtemelen bir çok ev ve ofislerde dekorasyon objesi çiçekler vardır ,ve çoğu zaman bu bitkiler solmaya yüz tutmuştur.Bitkilerinizi canlandırmak istiyorsanız turşu suyu ile sulamayı deneyin.Turşu suyunun bu kadar faydalı olmasının sebebi ise içerisinde bulunan asittir.Asit topraktaki PH değeri için önemlidir.Ph değeri artan birki canlanır.
 • Turşu suyu kaslarda oluşan tutulma için harika bir öneridir.Turşu suyu içerisinde sodyum ve potasyum vardır.Bir çok araştırma gösteriyor ki spor öncesi içilen turşu suyun kramp geçirmenizin önüne geçebilir.

 • Alkolü fazlaca kaçıran bir yakınınız varsa , turşu suyu içmesini sağlayın .Turşu suyu alkolü fazlaca kaçıran kişiyi fazlaca ayıltmaya yetecektir.Deneyin ve görün.
 • Birçok insanın evinde antika gibi duran bakır eşyalar vardır.Ama çoğu zaman kenara atılan bir obje olarak kalır.Bu eşyalar uzun süre ilgilenilip temizlenmezse rengi değişir ve yeşile çalan bir renge dönüşür.Sizinde bakırdan dekoratif eşyalarınız varsa , parlatmak için kolları sıvayın.Dekoratif bakır eşyalarınızı pamuk yardımıyla turşu suyuna batırıp silin ve yeni gibi olacak olan bakırlarınızı baş köşeye taşıyın.

 • Buzdolabında tüketemeyeceğiniz sebze varsa hemen turşu suyunda bekletin.Bu şekilde turşu suyunda bekletilmiş sebzelerin ömrü en az bir hafta kadar uzayacaktır.Bu şekilde bekletilmiş sebzelerin hem ömrü uzayacak hem de tadı daha lezzetli bir hal alacak.
 • Midenizde ekşime mi var ?Çözümü çok basit.Mideniz ekşidiyse hemen bal ve turşu suyunu karıştırıp için ve faydasını hemen görün.
 • Bahçenizde istenmeyen yabani otlarınız varsa , turşu suyu imdadınıza yetişir.turşu suyunu istenmeyen otların üzerinde dökün ve bir daha çıkmadıklarına şahitlik yapın.

 • Salata sofraların baş tacı.Peki salatalara lezzet vermek için sirke dışında turşu suyu kullandınız mı ?Salataya turşu suyu ve yoğurdu karıştırıp dökün.Lezzetli salata yapmanın sırrıdır bu .
 • Yazın güneşin altında fazlaca kalıp güneş yanığı acısını fazlaca hissedenler.Size bir önerimiz var .Güneş yanığı olan bölgenize turşu suyunu sürün ve rahatlayın.Turşu suyunda bulunan sirke yanık hissini en aza indirecektir.

 • Faranjit sorunu sık sık yaşayanlara en güzel önerimiz turşu suyudur.Turşu suyunu içenler faranjiti azaltır.Turşu suyunda bulunan sirke öksürük için çok faydalıdır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...